Lielbritānijas pirmās raķetes palaišana neizdodas – kopā ar LauncherOne, Virgin Orbit akcijas strauji krītas

0
(0)

Diemžēl Virgin Orbit pirmais debijas raķetes palaišanas mēģinājums Lielbritānijas vēsturē beidzās neveiksmīgi. Misija “Start Me Up” sākās labi, bet tad kaut kas sagāja greizi.

Kas ir zināms
10. janvārī pulksten 00:02 (pēc Eiropas laika) no kosmosa ostas Kornvolā pacēlās “Kosmiskā meitene”. Tā ir Boeing 747 modifikācija, kas īpaši izstrādāta raķešu palaišanai. Raķete LauncherOne veiksmīgi atdalījās no lidmašīnas vairāk nekā 10 km augstumā. Tajā laikā “Kosmiskā meitene” jau lidoja virs Īrijas dienvidrietumu piekrastes.

 

210 sekundes pēc galveno dzinēju palaišanas pirmā pakāpe veiksmīgi atdalījās no raķetes. Virgin Orbit tviterī publicēja ziņu par veiksmīgo atgriešanos orbītā. Tomēr šis ieraksts tika dzēsts.

Kā izrādījās, pēc otrās pakāpes dzinēja palaišanas radās “nezināma anomālija”, kas izraisīja misijas neveiksmi. Virgin Orbit ir uzsākusi incidenta izmeklēšanu.

 

LauncherOne kritums izraisīja uzņēmuma akciju kritumu. Vērtspapīru vērtība samazinājās par 25 %. Jāatzīmē, ka Virgin Orbit savā vēsturē ir veicis četrus veiksmīgus startus. Taču visi tie tika veikti no Kalifornijas. Iepriekš uzņēmums paziņoja, ka neveiksmes gadījumā līdz janvāra beigām Lielbritānijā notiks atkārtota palaišana.

https://youtu.be/5Co18HcyqHk

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »