Lasīšanas Laiks:3 Minute(-s), 9 Sekunde(-s)

Lielbritānijas tiesa piesprieda 8,5 gadu cietumsodu 22 gadus vecajai Eleonorai Viljamsai, kuras izsmalcinātās apsūdzības par vīriešu izvarošanu un seksuālu izmantošanu noveda pie brutālas cietušo vajāšanas, bet pēc tam izrādījās nepatiesas.

Pat sitieni, ko apsūdzētā parādīja sociālajos plašsaziņas līdzekļos, bija pašas nodarīti – tostarp sitieni ar āmuru, ko viņa iegādājās vietējā lielveikalā -, konstatēja tiesu medicīnas eksperts. Mediķi un tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas pagaidām nav spējuši noteikt, kādēļ sieviete tik galēji rīkojusies.

Viljamsa, kas dzīvo Kambrijas grāfistē ziemeļrietumos, otrdien tika atzīta par vainīgu tiesvedības kavēšanā un melošanā par vairākiem izvarošanas gadījumiem, kā arī par to, ka Āzijas suteneru banda viņu izmantoja kā seksa verdzeni kaimiņu pilsētās un ārzemēs.

Notiesāšanas laikā tiesnesis viņas liecības nosauca par “pilnīgu izdomājumu” un uzsvēra, ka tiesas procesa laikā viņa neizrādīja pamanāmas nožēlas pazīmes.

Pati Viljamsa turpināja uzstāt uz savu nevainību, taču nožēloja, cik daudz vardarbības un nemieru viņas izteikumi izraisījuši viņas dzimtajā pilsētā.

“Es nesaku, ka esmu vainīga, taču zinu, ka dažās lietās kļūdījos. Es esmu šausmināta par nekārtībām, kas notika Bārovā. Ja es būtu zinājusi, ka būs šādas sekas, es nekad nebūtu rakstījusi savu rakstu,” sacīja Viljamsa.

Trīs no Viljamsa apmelotajiem vīriešiem ir aprakstījuši pašnāvības mēģinājumus un sagrautas dzīves viņas atbalstītāju vajāšanas dēļ.

Viens no viņiem, Džordans Trenghovs, pavadīja 2,5 mēnešus cietumā saistībā ar apsūdzībām izvarošanā ar nazi. Tiesai tika stāstīts, kā uz viņa mājas fasādes parādījās uzraksts “izvarotājs”.

Cits, 43 gadus vecais uzņēmējs Mohammed Ramzan, saņēma aptuveni 500 ziņu ar nāves draudiem un bija spiests pamest pilsētu. Viljamss viņu raksturoja kā bandas vadoni, kas ekspluatē sievietes.

Мохаммед Рамзан (второй справа) рассказал в суде, как из-за обвинений Уильямс против его семьи началась ужасная травля

Trešais vīrietis Olivers Gardners, kurš stājās tiesas priekšā, reiz uz ielas sastapās ar Viljamsu un lūdza viņai iedegt gaismu. Pēc tam, kad viņa viņu apsūdzēja izvarošanā, Gardners tika vajāts un nonāca psihiatriskajā klīnikā par pašnāvības mēģinājumu.

Melna acs un līdz pusei pārgriezts pirksts
Viljamsa vārds plašu publicitāti ieguva 2020. gada maijā, kad viņa savā Facebook lapā publicēja vairākas fotogrāfijas, kurās bija redzama viņas seja un ķermenis, klāts ar šausminošiem zilumiem un sakropļojuma pazīmēm, tostarp melnu aci un daļēji nogrieztu pirkstu.

Fotogrāfijām pievienotajā ierakstā Viljamsa rakstīja, ka daži ļaundari – pārsvarā pakistāniešu izcelsmes uzņēmēji – viņu ir piekāvuši un piespieduši apmeklēt seksa ballītes.

Viljamsa liecība izplatījās internetā, pēc kā līdzjūtīgi aktīvisti, kas cīnās pret vardarbību, viņas atbalstam izveidoja kampaņu “Taisnīgums Ellijai”. Sociālajā tīklā Facebook kampaņai bija 100 000 sekotāju no visas pasaules.

Kampaņas dalībnieki pat laida klajā preču līniju ar viņas violetā zilonīša emblēmu, un Apvienotajā Karalistē notika protesti, kuros piedalījās arī valsts prominentākais galēji labējo aktīvists Tomijs Robinsons. Protestētāji apsūdzēja policiju, ka tā apzināti nav izmeklējusi noziegumus pret Viljamsu.

Tika izteikti draudi un uzbrukumi cilvēkiem, kurus Viljamsa nosauca par viņas pāridarītājiem. Kambrijas grāfistes policija ir reģistrējusi 151 līdzīgu noziegumu, kas saistīti ar guļošo sievieti. Saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu datiem naida noziegumu skaits viņas dzimtajā pilsētā Barrow 2020. gada vasarā trīskāršojās.

Джордан Тренгов, который провел 2,5 месяца в тюрьме из-за ложных обвинений в изнасиловании, считает тюремный срок Уильямс слишком коротким

“Šī ir bijusi ilga, sarežģīta un būtībā traģiska izmeklēšana, un Barrow pilsētai tas ir bijis tumšs dzīves periods,” pēc sprieduma nolasīšanas sacīja Kambrijas policijas pārstāvis Metjū Pērmens.

Tiesā cita starpā tika stāstīts, kā policija izmeklēja Viljamsa teikto, ka Mohameds Ramzans esot aizvedis viņu uz viesnīcu Blekpūlas pilsētā un piespiedis viņu nodarboties ar seksu ar vairākiem vīriešiem. Policija noskaidroja, ka Viljamsa patiesībā pati tur bija devusies, izīrējusi viesnīcas istabu, iegādājusies šķīstošās nūdeles un tur tās ēda, skatoties YouTube video.

Policija pie Viljamsa atrada arī sešus mobilos tālruņus un konstatēja, ka viņa bija izveidojusi profilus sociālajos plašsaziņas līdzekļos to vīriešu vārdā, kurus viņa dēvēja par vardarbības veicējiem, un publicējusi dažādas inkriminējošas ziņas it kā viņu vārdā.

“Jūs tiksiet uzklausīta un atbalstīta.”
Tikmēr Kambrijas policijas pārstāvis Pērmens atzīmēja nopietnību, ar kādu likumsargi uztvēra Viljamsa liecības, kad viņa par tām ziņoja, uzsverot, ka apgalvojumi par seksuālu un fizisku vardarbību vienmēr tiks pilnībā izmeklēti.

Viņš pauda cerību, ka Viljamsa gadījums neatturēs patiesus vardarbības upurus no vēršanās ar iesniegumiem. “Jūs tiksiet uzklausīti un atbalstīti,” piebilda Kambrijas policijas pārstāvis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Pacientu parāds Stradiņas slimnīcai – 619 136 eiro
Next post Prognozes: ceturtdienas naktī gaidāms sals līdz pat -5 grādiem pēc Celsija