Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 51 Sekunde(-s)

Lielupē, Svētes un Platones upēs fiksētas ūdens līmeņa svārstības, portāls uzzināja Jelgavas pašvaldībā.

Intensīvo nokrišņu un temperatūras svārstību dēļ upēs sācis celties ūdens līmenis. Ievērojamākā ūdens līmeņa celšanās novērota Svētes upē, kur otrdien ūdens līmenis pakāpies līdz 3,03 metriem. Svētes palienes pļavas ir applūdušas, taču piegulošās ielas – ne. Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” katru dienu apseko pilsētas upju applūšanas riskam pakļautās teritorijas, lai pārliecinātos par situāciju.

“Pilsētsaimniecībā” skaidro, ka vietās, kur ledus vēl nav izkusis, mazākās upēs, to līkumos vēl varētu rasties sašaurinājumi. Prognozējams, ka turpmākajās dienās ledus iešana turpināsies un plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas lielā daļā upju baseinu.

Pirmdienas, 2.janvāra, pēcpusdienā Lielupē Jelgavā sāka iet ledus, un ūdens līmenis diennakts laikā pieaudzis par astoņiem centimetriem, sasniedzot 1,24 metru atzīmi.

Svētes upē ūdens līmenis sāka celties 20.decembrī, sasniedzot 1,59 metrus, 28.decembrī – jau 2,99 metrus. Tad ūdens līmenis nedaudz nokritās, un 31.decembrī, kad Svētes upē izgāja ledus, līmenis samazinājās līdz 2,8 metriem. Ūdens līmenis gada pirmajās dienās gan sāka kāpt, un 3.janvārī fiksēti 3,03 metri. Šobrīd, kā tas ierasti, ir applūdinātas palienes pļavas, taču upei piegulošās ielas nav applūdušas.

Ūdens līmeņa celšanās Lielupē tika novērota 20.decembrī, kad fiksēti 0,17 metri, bet 28.decembrī jau bija sasniegti 0,73 metri un novērota augšējā ledus slāņa sakustēšanās. Tad ūdens līmenis lēnām nokritās, līdz 30.decembrī sasniedza 0,6 metrus. 2.janvārī Jelgavas piepilsētas robežās novērota ledus iešana, ūdens līmenis upē pakāpās līdz 1,16 metru atzīmei, savukārt 3.janvārī ūdens līmenis pakāpies jau līdz 1,24 metriem. Pēc Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm, tuvākajās dienās ūdens līmenis paaugstināsies vēl par gandrīz pusmetru.

Savukārt Platones upē ūdens līmenis sāka celties 12.decembrī, kur tika fiksēti 0,88 metri. 25.decembrī tas sasniedza 1,63 metrus, bet, izejot ledum, ūdens līmenis nokritās un 31.decembrī samazinājās līdz 1,53 metru atzīmei. 3.janvārī ūdens līmenis stabilizējies un ir 1,95 metri.

Driksa, Vircava un Iecava netiek kontrolēta Jelgavas teritorijā, taču ūdens līmenis šajās upēs kritīsies līdz ar Lielupes ūdens līmeņa pazemināšanos.

“Pilsētsaimniecībā” skaidro, ka ūdens līmenis visās upēs sāks kristies, pazeminoties gaisa temperatūrai.

Ja kādai mājsaimniecībai ir nepieciešama evakuācija, pašvaldība lūdz vērsties Pašvaldības operatīvās informācijas centrā pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pusaudzu skaistumkaralienes TikTok konts ir blokets putites del Previous post Pusaudžu skaistumkaralienes TikTok konts ir bloķēts pūtītes dēļ
Apstiprinats jaunais siltumenergijas tarifs lietotajiem Jelgavas novada Branku ciema Next post Apstiprināts jaunais siltumenerģijas tarifs lietotājiem Jelgavas novada Branku ciemā