Lasīšanas Laiks:51 Sekunde(-s)

Lietuvā simtiem iestāžu trešdien saņēma spridzināšanas draudus.

“Tos ir saņēmušas ne tikai skolas, bet arī dažādas citas iestādes,” ziņu aģentūru BNS informēja Policijas departamenta preses pārstāvis Ramūns Matonis, piebilstot, ka ieteikumi rīcībai šādā situācijā saglabāti nemainīgi.

Viņš teica, ka policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka draudus saņēmuši vairāki simti iestāžu, tomēr precīzs skaits vēl nav zināms.

“Draudi tika izsūtīti naktī, norādot, ka noteiktā laikā notiks sprādzieni,” sacīja Matonis.

Lietuvas policija iestādēm iesaka nepārtraukt savu darbību, nesazvanīt uz ārkārtas tālruni un pēc spridzināšanas draudu saņemšanas konsultēties ar atbildīgajām amatpersonām. Evakuācija jāuzsāk un uz ārkārtas palīdzības tālruni jāzvana tikai tad, ja ir atrasts bīstams priekšmets vai ir citas pazīmes, kas liecina, ka draudi varētu būt reāli.

Oktobra beigās izglītības un citas iestādes vairākas dienas pēc kārtas e-pastā saņēma draudus par spridzekļiem. Tika saņemtas tūkstošiem šādu vēstuļu, taču visos gadījumos draudi izrādījās nepatiesi. Tajā pašā laikā līdzīgus viltus draudus saņēma arī iestādes Latvijā un Igaunijā.

Novembrī viltus spridzināšanas draudi tika saņemti Viļņas un Kauņas lidostās, kā arī Kauņas hidroelektrostacijā un vairākās skolās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Trešdienas horoskops: 6. decembris
Next post Mobilizēts krievu karavīrs piesiets pie koka pēc tam, kad atteicies karot