Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 50 Sekunde(-s)

Likvidējamās “ABLV Bank” klienti vēl mēnesi var pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai, portālu informēja Latvijas Bankas pārstāvji.

Atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam tie likvidējamās “ABLV Bank” noguldītāji, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību, bet kuri līdz 2023.gada 23.februāra plkst.23.59 nepieteiksies tās saņemšanai, no 24.februāra zaudēs prasījuma tiesības pret Latvijas Noguldījumu garantiju fondu par garantētās atlīdzības izmaksu.

Ņemot vērā minēto, Latvijas Banka aicina visus noguldītājus, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību un kuri to līdz šim vēl nav izdarījuši, pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai līdz 23.februāra plkst.23.59. Aicinājums neattiecas uz noguldītājiem, kuriem nav tiesību saņemt garantēto atlīdzību vai kuriem ir spēkā ierobežojumi garantētās atlīdzības saņemšanai.

Garantētās atlīdzības izmaksu likvidējamās “ABLV Bank” noguldītājiem nodrošina banka “Citadele”. Tiem noguldītājiem, kuriem atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam garantētās atlīdzības izmaksa ir atlikta, tā būs pieejama piecus gadus no brīža, kad izbeigušies apstākļi, kas bija par pamatu garantētās atlīdzības izmaksas atlikšanai.

Atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam no 24.februāra izbeigsies zvērinātu tiesu izpildītāju un nodokļu (nodevu) administrācijas noteiktie ierobežojumi garantētās atlīdzības izmaksai, kas bija uzlikti garantētajai atlīdzībai saistībā ar iespējamu naudas līdzekļu piedziņu. Tādējādi šiem noguldītājiem no 24.februāra būs tiesības turpmākos piecus gadus pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK), kura kopš šā gada ir pievienota Latvijas Bankai, padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva “ABLV Bank” sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi “ABLV Bank” izsniegto licenci.

“ABLV Bank” problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (“FinCEN”) 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

“FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

“ABLV Bank” apsūdzības ir noraidījusi, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņojis, ka nav atradis pierādījumus “ABLV Bank” vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi “FinCEN”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Insider: OnePlus izstādē MWC 2023 prezentēs noslēpumaina koncepta viedtālruni
Next post Aicina pieteikties brīvprātīgos Dziesmu un deju svētkiem