Mājdzīvnieki gultā: plusi un mīnusi

author
3 minutes, 48 seconds Read

Suņi un kaķi ir cilvēka labākie draugi, taču jautājums “Vai mājdzīvnieki gultā ir labi vai slikti?” daudziem rada neizpratni. Amerikāņu pētnieki stāsta, vai drīkst gulēt vienā gultā ar mājdzīvniekiem.

No vienas puses, tas ir mierīgāk un dažreiz drošāk, bet, no otras puses, ir kažokādas, necilvēcīgi trokšņi naktī un dažreiz papildu traucējumi, raksta Aussiedlerbote.

Vai intimitāte ar mājdzīvniekiem ir vēlama?

Ja tas būtu atkarīgs no suņiem, viņi būtu laimīgi atrasties saimnieka un saimnieces tuvumā 24 stundas diennaktī. Tualetes privātums? Sēžat viens uz dīvāna vai pat guļat gultā? Kāpēc?

Suņiem tas ir pilnīgi nesaprotami. Mēs, cilvēki, mēdzam noteikt robežas.

Lai gan daži kaķi dzīves laikā var kļūt vientuļnieki, viņi bieži meklē tuvību ar cilvēkiem arī naktīs. Lai gan gandrīz visiem mājdzīvniekiem ir sava guļvieta suņu vai kaķu grozā, dzīvnieki labāk jūtas cilvēku tuvumā.

Neticami, bet trešdaļa vācu mājdzīvnieku dod priekšroku jūsu gultai kā savai guļvietai.

Guļamistabā

Arī dzīvniekiem patīk siltums, mīlestība un drošība. Suņi un kaķi pēc dabas ir savvaļas dzīvnieki, taču arī viņi meklē mājīgu, siltu guļvietu, un ir zināms, ka gultas ir īpaši mīkstas un mīļas.

Pētniecība

Amerikāņu pētnieki no Mayo Miega klīnikas Skotsdeilā, Arizonas štatā, pētījumā atklāja, ka lielākā daļa cilvēku labāk guļ, ja viņu mājdzīvnieki nakšņo blakus gultā.

Miega pētnieki klīnikā aptaujāja 150 pacientus, no kuriem 74 norādīja, ka viņiem ir mājdzīvnieks.

Vairāk nekā puse pētījuma dalībnieku apgalvoja, ka viņi ļauj savam sunim vai kaķim gulēt gultā kopā ar viņiem un ka viņiem nav problēmu aizmigt kopā ar savu mājdzīvnieku.

Tikai 20 % mājdzīvnieku īpašnieku sūdzējās, ka mājdzīvnieki traucē viņu miegu, krākdami, pastaigājoties vai ejot uz tualeti.

Dzīvi nomierinošie līdzekļi?

Kopumā 41% aptaujāto pat norādīja, ka mājdzīvnieks gultā veicina viņu pašu miegu un atvieglo aizmigšanu. Gandrīz katrs pacients norādīja, ka mājdzīvnieks gultā viņam palīdzēja justies droši.

Ne tikai tas, bet īpaši daudzi vientuļie cilvēki pētījumā ļoti pozitīvi izteicās par gulēšanu kopā ar mājdzīvniekiem.

“Testa dalībnieki mums teica, ka viņu mājdzīvnieks palīdzēja viņiem atslābināties,” teica pētījuma autore Loisa Krahna (Lois Krahn). “Cilvēki, kuri guļ vieni un bez partnera, apgalvo, ka viņi var gulēt daudz labāk un dziļāk, ja viņiem blakus ir mājdzīvnieks.”

Pacienti jutās daudz ērtāk un drošāk gultā kopā ar savu dzīvnieku, kas ievērojami veicina veselīgu miegu.

Saglabāt veselību?

Ja saimniekam vai saimniecei nav alerģiju vai astmas, mājdzīvnieks gultā noteikti var būt labvēlīgs veselībai.

Tās nomierinošais efekts mazina stresu, kas labvēlīgi ietekmē sirds veselību. Imūnsistēmu stiprina arī pastāvīgs kontakts ar suņiem un kaķiem.

“Karote darvas

Neaizmirstiet, ka vienmēr ir kāds “bet”. Ja vēlaties, lai jūsu mājdzīvnieks guļ gultā, regulāri to atkailiniet un pārliecinieties, ka tajā nav ērču un blusu.

Parazīti ir ne tikai nepatīkami, bet tie var arī pārnēsāt bīstamas slimības, piemēram, Laima slimību.

Turklāt lielāka uzmanība jāpievērš higiēnai guļamistabā, ja tur guļ suņi un kaķi.

Mājdzīvnieki gultā izplata diezgan daudz spalvu, kā arī atnes netīrumus no ielas. Piemēram, gultas veļu vajadzētu mainīt biežāk.

Svarīgākais ir tas, ka mājdzīvniekiem nav vietas bērnu gultiņās. Traumu risks ir pārāk liels, īpaši maziem bērniem. Tāpēc suņus un kaķus bērnu istabās drīkst turēt tikai uzraudzībā.

 

 

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: