Māju pie Mārupē nozāģētā dižozola liks nojaukt. Pašu koku aizvākt nedrīkst

0
(0)

Tiesa lēmusi, ka Mārupē pie nozāģētā dižozola uzbūvētā rindu māja būs jānojauc. Taču dižozolu aizvākt nedrīkst, jo tajā iemitinājušās aizsargājamas skudras, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Pirmās instances tiesa atcēlusi izdoto būvatļauju un atzinusi rindu mājas būvniecību par patvaļīgu. Tiesas ieskatā būvniecību nemaz nedrīkstēja sākt un ēka būvēta pārāk tuvu dižozola stumbram.

Video: LTV sižets

Tiesas lēmums uzliek pienākumu atjaunot zemesgabala iepriekšējo stāvokli. Tas nozīmē, ka ēka jānolīdzina līdz ar zemi. 

Kā ziņots, Mārupē pērnā gada oktobrī neatļauti tika nozāģēts vismaz gadsimtu vecs ozols. Iespējams, koks nozāģēts tāpēc, ka traucēja blakus esošajai jaunbūvei. Saistībā ar šiem būvobjektiem prokuratūra jau vairākkārt vērsusies tiesā.

Sākotnēji policija sāka kriminālprocesu par patvaļīgu koku ciršanu, bet pārkvalificēja pēc Krimināllikuma panta par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Pavasarī vienu personu noteica par aizdomās turamo.

Nozāģētā dižozola tuvumā noris rindu māju projekta “Dižozolu nami” būvdarbi.

Projekta “Dižozolu nami” attīstītāja un būvuzņēmēja SIA “Zeninvest” līdzīpašnieks un valdes loceklis Oskars Kalniņš pēc dižozola nozāģēšanas noliedza saistību ar šo noziegumu un teica, ka rindu māju būvlaukumā būvnieki neesot bijuši kopš 2022.gada aprīļa, kad projektam anulēta būvatļauja.

Kalniņam un Jegoram Gulbim pieder katram pa 50% “Zeninvest” kapitāldaļu, liecina “firmas.lv” informācija.

Vairāk skaties sižetā!

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »