Lasīšanas Laiks:44 Sekunde(-s)

Starptautiska zinātnieku komanda, izmantojot mākslīgā intelekta algoritmus, analizēja slaveno Rafaela gleznu “Madonna della Rosa” un atklāja, ka Džozefa seja uz audekla, iespējams, nepiederēja izcilā renesanses mākslinieka otai.

Kas ir zināms

Iepriekš daži eksperti ierosināja, ka gleznas tapšanā bez Rafaela varēja piedalīties arī viņa skolnieks Džulio Romano. Galvenās šaubas radīja audekla apakšējā daļa ar rozes attēlu.

Pētnieki ir izstrādājuši algoritmu, kas ar 98% precizitāti identificē autentiskus Rafaela darbus. Dators analizē triepienu iezīmes, krāsu paleti, ēnas un citas glezniecības stila īpašības. 

Pielietojot to “Rozes Madonnai”, tika atklāta neatbilstība – Svētā Jāzepa seja neatbilst mākslinieka “rokrakstam”. Tomēr algoritms uzskatīja, ka gleznas apakšējo daļu joprojām gleznojis Rafaels.Rafaela slavenā glezna “Rozes Madonna”, kas izveidota 1518. gadā

Pēc pētījuma autoru domām, viņu tehnika ir noderīgs instruments mākslas darbu atribūšanai. Svarīgi to apvienot ar tradicionālo krāsu sastāva analīzi, gleznas piederības vēsturi un citiem aspektiem.

Avots: TechXplore

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Veikals Epic Games ir sācis dāvināt arkādes sacīkstes ar krāsainu vizuālo stilu ar nosaukumu Art of rally
Next post Hollow Knight būs cienīgs konkurents: Game Informer portāls prezentēja detalizētu spēles video Prince of Persia: The Lost Crown