Kad jauna māte atradina mazuli no krūts, piens joprojām nāk, radot smaguma sajūtu un pat sāpes piena dziedzeros. Lai mātes piens izdegtu un diskomforts atkāptos, ir pareizi jāpārtrauc laktācija.
KĀ IZDEG MĀTES PIENS
Šis termins nāk no viduslaiku krievu valodas un tiek lietots, lai apzīmētu zīdīšanas beigas.
Mūsdienās frāze “piens izdeg” attiecas uz citiem procesiem, kas norisinās sievietes organismā:
zīdīšanas apstāšanos stresa dēļ;
mātes slimības izraisīta krūts piena bojāšanās.
Tiek uzskatīts, ka piens var sabojāties, ja sieviete cieš no slimības, ko pavada augsta ķermeņa temperatūra. Patiesībā piens nevar sabojāties, tas ir tikpat fizioloģisks mātes organismam kā asinis.
Kad runa ir par bērna atšķiršanu no mātes, ir pareizi to saukt par laktācijas nomākšanas periodu.
KO DARĪT, LAI SADEDZINĀTU MĀTES PIENU
Ja pienācis laiks pārtraukt zīdīšanu, sagatavojieties tam, ka piens pienāks vēl 5-7 dienas. Tā pieplūde pamazām samazināsies un apstāsies pilnībā, bet piens piena dziedzeros paliks vēl 4-6 mēnešus.
Lai izvairītos no diskomforta, jūs nevarat pēkšņi atradināt bērnu no krūts. Zīdīšanas process tiek pabeigts pakāpeniski, tikai šajā gadījumā tas būs praktiski nesāpīgs gan mātei, gan mazulim.
Šādas metodes palīdzēs atvieglot un paātrināt piena sadedzināšanu:
- Regulāra sūknēšana. Lai izslēgtu laktostāzes attīstību, krūtis nedrīkst būt pieblīvēts. Tā kā piens paliek, tas periodiski jāatslauka.
- Šķidruma tilpuma samazināšana. Uz laiku samazinot dzeramā šķidruma daudzumu, jūs varat palēnināt un pakāpeniski pārtraukt laktāciju.
- Kompreses. Vēsa, mitra auduma aplikācijas noņems sasprindzinājumu no piena dziedzeriem un uzlabos pašsajūtu.
- Tautas aizsardzības līdzekļi. Salvijas, jasmīna, elecampane un piparmētru novārījumi kavē piena ražošanu un nomierina mātes nervu sistēmu.
Neatkarīgi no tā, cik dienas mātes piens izdeg, šo procesu var atvieglot ar vienkāršiem līdzekļiem. Ja sekojat ieteikumiem, pēc pāris dienām pietiks ar vienu sūknēšanu dienā, un pēc tam – reizi 2 dienās.
Pirms mazuļa atradināšanas no krūts noteikti konsultējieties ar ārstu. Ievērojiet viņa ieteikumus un pabeidziet laktācijas periodu maigi un pakāpeniski.