Melitopoles mērs: krievi evakuē Energodaras iedzīvotājus, pilsētā valda panika

Loading

Ukrainas Melitopoles mērs Ivans Fjodorovs ir paziņojis, ka Krievija ir izraisījusi “neprātīgu paniku”, evakuējot iedzīvotājus no Energodaras, kas atrodas blakus Zaporožjes atomelektrostacijai, vēsta BBC Krievijas dienests.

Krievijas varas iestādes ir likušas iedzīvotājiem pamest 18 apdzīvotas vietas Zaporožjes apgabalā, tostarp Energodaru, pirms gaidāmās Ukrainas karaspēka ofensīvas.

Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) direktors Rafaels Grosi paziņoja, ka situācija Zaporožjes atomelektrostacijā kļūst arvien neprognozējamāka un potenciāli bīstamāka, un aicināja nekavējoties veikt pasākumus, lai novērstu nopietnas avārijas draudus Zaporožjes atomelektrostacijā.

SAEA paziņojumā norādīja, ka ZJA joprojām strādā operatīvais personāls, taču pastāv “dziļas bažas par aizvien pieaugošajiem stresa, saspringtajiem un sarežģītajiem apstākļiem darbiniekiem un viņu ģimenēm”.

SAEA apstiprina, ka tās eksperti, kas strādā spēkstacijā, ir saņēmuši informāciju par to, ka ir sākusies izsludinātā iedzīvotāju evakuācija no tuvējās Energodaras pilsētas, kur dzīvo lielākā daļa ZNPP personāla.

Piektdien Krievijas ieceltais reģiona okupācijas administrācijas vadītājs Jevgeņijs Balickis paziņoja, ka pēdējās dienās Ukrainas spēki ir pastiprinājuši apmetņu apšaudi uz apdzīvotām vietām frontes līnijas tuvumā.

“Tāpēc esmu nolēmis vispirms evakuēt bērnus un vecākus, vecākus cilvēkus, invalīdus un slimnīcu pacientus,” viņš rakstīja sociālajos tīklos.

Krievijas karaspēks ir okupējis lielāko daļu Zaporožjes apgabala, bet ne reģionālo centru Zaporožje, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Energodaras aiz Dņepras ūdenskrātuves.

Ukrainas ģenerālštābs svētdien paziņoja, ka civiliedzīvotāji tiek evakuēti uz pilsētām Berdjansku un Primorsku, kas atrodas tālāk Krievijas kontrolētajā teritorijā.

Melitopoles mērs Ivans Fjodorovs, kurš pagājušajā pavasarī tika sagūstīts un apmainīts pret Krievijas karavīriem, telegrammā rakstīja, ka evakuētajos rajonos veikalos ir beigušās preces un medikamenti.

Viņš arī apgalvoja, ka slimnīcas izraksta pacientus uz ielas, jo baidās, ka, Ukrainai uzbrūkot reģionam, varētu atslēgt elektrību un ūdeni, un ka evakuācijas konvojos, kuros esot civiliedzīvotāji, divas trešdaļas veido atkāpušies Krievijas karavīri. BBC nevarēja apstiprināt šos apgalvojumus.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: