Nākamnedēļ Latvijā sāks atkusnis, gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus un apledojums, brīdina sinoptiķi. Šodien saulainākā diena būs Vidzemē un Zemgalē, savukārt Kurzemē vietām gaidāms stiprs sniegs.
Saskaņā ar pašreizējiem datiem kritiskākā situācija būs nākamnedēļ naktī uz otrdienu un no rīta, kad iespējamas diezgan spēcīgas lietusgāzes, kas sasals un veidos ledus garoza, raksta LETA.
Pirmdien visā Latvijā joprojām gaidāms sals, temperatūra vietām noslīdēs līdz -15 grādiem pēc Celsija un aukstuma sajūtu pastiprinās spēcīgs dienvidu vējš.
Otrdien, sākot no rietumiem, ieplūdīs siltāks gaiss, un vakarā termometra stabiņš varētu pakāpties līdz 0…+5 grādiem, Kurzemes rietumu piekrastē līdz +6…+7 grādiem.
Laika prognoze joprojām tiks atjaunināta.
Nākamās nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra varētu būt -5…+5 grādi. Pašlaik gaidāmi nokrišņi. Sagaidāms, ka sniega sega turpināsies Ziemassvētku laikā daudzviet valstī.
Šodien, 15. decembrī, Latgalē būs pārsvarā mākoņains laiks un neliels sniegs, arī Kurzemē, kur vietām reģiona rietumu daļā jūras ietekmē gaidāms stiprs sniegs, prognozē sinoptiķi. Saulainākā diena gaidāma Vidzemē un Zemgalē. Pūtīs mērens līdz mērens dienvidu vējš, gaiss iesils līdz -4…-10 grādiem. Rīgā spīdēs saule, un vakarā var snigt. Gaidāms vājš dienvidu vējš, temperatūra pazemināsies līdz -9C. Laikapstākļus noteiks zema spiediena apgabals.
Nākamnedēļ gaidāmie nokrišņi palielinās sniega svaru uz jumtiem, risku radīs arī sniegs un ledus. Mainoties laikapstākļiem, palielinās risks jumta konstrukciju izturībai, jo slapja sniega svars, tam kūstot, var palielināties līdz pat četrām reizēm.
Piemēram, svaigi uzsniguša 25 cm bieza sniega svars ir aptuveni 25 kg uz kvadrātmetru, bet tāda paša biezuma sablīvēts sniegs var svērt līdz pat 100 kg uz kvadrātmetru. Tāpēc ir jāplāno un jāīsteno sniega un ledus novākšana no jumtiem, notekcaurulēm, notekcaurulēm un jumta aizsargiem.
Vislielākais risks ir ēkām ar plakaniem jumtiem, kuru konstrukcijas ir izgatavotas no metāla kopnēm vai karkasa. Ja šāda veida jumts sedz lielas platības, uz tām var veidoties sniega sanesas, un ievērojami palielinās konstrukcijas stabilitātes risks.