Microsoft nejauši atklāja Windows 12 interfeisu

author
1 minute, 29 seconds Read

Jaunajā operētājsistēmā Windows Microsoft centīsies padarīt saskarni ērtāku skārienam.
Pasākuma Ignite Keynote 2022 laikā Microsoft (nejauši vai tīši) pamanīja nākamā lielā Windows atjauninājuma saskarni. Paredzams, ka šāda versija tiks izdota 2024. gadā, un lielā jauninājumu skaita dēļ tā saņems savu kārtas numuru – 12 (kā tas bija Windows 11 gadījumā).

Attēlā (pasākuma laikā parādītā attēla kvalitāte bija ļoti vēlama, tāpēc attēls iepriekš ir atjaunots augstākā kvalitātē) redzamas vairākas Windows 11 neraksturīgas funkcijas: peldoša (nesasniedz ekrāna malu) uzdevumu josla, peldoša meklēšanas izvēlne un sistēmas ikonas ekrāna augšpusē (nevis apakšā) pa labi un augšpusē pa kreisi – laika apstākļu logrīks.

Nākamais lielais Windows atjauninājums joprojām ir prototipa izstrādes stadijā, taču avoti, kas ir pazīstami ar situāciju, apgalvo, ka Ignite laikā demonstrētais prototips atspoguļo to, ko Microsoft vēlas panākt nākamajā Windows versijā. Protams, šobrīd ir parādīta tikai neliela daļa no iespējamajiem jauninājumiem – patiesībā to būs vēl vairāk. Piemēram, paredzams, ka operētājsistēmā Windows 12 būs jauns bloķēšanas ekrāns, jauns paziņojumu centrs u. c.

Vispārējais mērķis saskarnes ziņā ir padarīt to ērtāku skārienam. Microsoft līdz šim nav spējusi to labi sabalansēt: ja Windows 8 bija lielā mērā orientēta uz skārieniem, tad Windows 10 ir draudzīgāka pelei un tastatūrai. Ar operētājsistēmu Windows 11 Microsoft centās atrast vidusceļu, taču tas neizdevās: joprojām pirmajā vietā ir peles ērtums.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: