Lasīšanas Laiks:57 Sekunde(-s)

Saskaņā ar Bloomberg ziņojumu Microsoft ir iztērējis simtiem miljonu dolāru, lai izveidotu superdatoru OpenAI ChatGPT tērzēšanas robotam. Uzņēmums savā emuāra ierakstos skaidro, kā tas izveidojis jaudīgo Azure mākslīgā intelekta infrastruktūru, ko izmanto OpenAI, un kā tās sistēmas kļūst vēl spēcīgākas.

Kas ir zināms
Lai izveidotu superdatoru, Microsoft savā Azure platformā ir apvienojis tūkstošiem Nvidia GPU. Tas savukārt ir ļāvis OpenAI apmācīt arvien jaudīgākus modeļus un “atraisīt mākslīgā intelekta iespējas” tādiem rīkiem kā ChatGPT un Bing .

Microsoft mākslīgā intelekta un mākoņdatošanas viceprezidents Skots Gatrijs (Scott Guthrie) teica, ka uzņēmums šim projektam ir iztērējis simtiem miljonu dolāru. Un, lai gan šādam milzīgam uzņēmumam tas var šķist kā piliens maisā, Microsoft nesen ir turpinājis daudzmiljardu investīcijas OpenAI, kas noteikti liecina par uzņēmuma vēlmi aktīvi darboties šajā virzienā.

Microsoft jau strādā pie tā, lai Azure mākslīgā intelekta iespējas kļūtu vēl jaudīgākas, ieviešot jaunās virtuālās mašīnas, kurās tiek izmantoti Nvidia H100 un A100 Tensor Core GPU un Quantum-2 InfiniBand tīkls – projekts, par kuru abi uzņēmumi paziņoja pagājušajā gadā. Microsoft apgalvo, ka tas ļaus OpenAI un citiem uzņēmumiem, kas izmanto Azure, apmācīt lielākus un sarežģītākus mākslīgā intelekta modeļus.

Avots: The Verge

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tomahawk, AGM-158B JASSM-ER, AIM-120 AMRAAM, GMLRS, JDAM un Hellfire – Pentagons prasa miljardiem dolāru raķešu iegādei Previous post Tomahawk, AGM-158B JASSM-ER, AIM-120 AMRAAM, GMLRS, JDAM un Hellfire – Pentagons prasa miljardiem dolāru raķešu iegādei
VDD norāda uz demonstratīvu, izaicinošu vai prettiesisku aktivitāšu riskiem 16. martā Next post VDD norāda uz demonstratīvu, izaicinošu vai prettiesisku aktivitāšu riskiem 16. martā