Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 21 Sekunde(-s)

Vairāk nekā miljons amerikāņu un kanādiešu Ziemassvētkus pavadīja bez elektrības, jo Ziemeļamerikā turpinās spēcīgs sniegputenis, vēsta BBC.

Līdz šim vētra ir skārusi gandrīz 250 miljonus cilvēku, un vismaz 23 cilvēki ir gājuši bojā.

Svētku laikā ir atcelti arī tūkstošiem lidojumu. Vētra vissmagāk skārusi ASV rietumu štatu Montanu, kur gaisa temperatūra ir nokritusies līdz -45 grādiem pēc Celsija.

Sietlā un Portlendā daži iedzīvotāji pat slīdēja pa aizsalušām ielām. Sietlā un Portlendā daži iedzīvotāji pat slidinājās pa aizsalušām ielām. Pat parasti maigākajos dienvidu štatos – Floridā un Džordžijā – ir brīdinājums par apledojuma iespējamību.

[envira-gallery id=”1330″]

Vienīgais štats, ko vētra praktiski nav skārusi, ir Kalifornija.

Tiek ziņots, ka ziemas vētra, kuras laikā gaisa temperatūra pazeminājās līdz -40 grādiem pēc Celsija, ceturtdien ASV izraisīja Ziemassvētku ceļojumu haosu – tika atcelti tūkstošiem lidojumu un slēgtas automaģistrāles.

Spēcīga snigšana un vējš izjauca brīvdienu plānus vienā no gada aktīvākajām sezonām, jo milzīga aukstā fronte no Arktikas sasniedza ASV un sasala valsts centrālo daļu.

Desmitiem miljonu cilvēku ir brīdināti par ziemas vētru. Meteorologi sacīja, ka dažviet sals bija tik liels, ka ikviens, kas izgāja ārā, dažu minūšu laikā riskēja gūt apsaldējumus.

“Tā nav tāda sniega diena kā bērnībā. Šis ir nopietns jautājums,” sacīja ASV prezidents Džo Baidens.

Amerikas Automobiļu asociācija paziņoja, ka laikā, kad 100 miljoniem amerikāņu bija paredzēts doties pirmssvētku ceļojumā, ASV piemeklēja vētras un bīstami ceļu apstākļi.

Dienviddakotas štats slēdza autoceļu I-90 dienvidos, un amatpersonas paziņoja, ka tas tiks atvērts tikai piektdien.

Lidmašīnu izsekošanas tīmekļa vietne Flightaware.com liecina, ka ceturtdien tika aizkavēti vairāk nekā 22 000 reisu un 5 500 reisi tika atcelti. Daudzi no šiem lidojumiem notika Čikāgas O’Hēras un Denveras starptautiskajās lidostās.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

14911434t1h7bac Previous post Sestdien Latvijā reģistrētas sešas zādzības no mājokļiem
15039105t1hde7a Next post Lietuvietis savu “Volkswagen Passat” izrotā ar 6000 Ziemassvētku lampiņām