Mobilā klīnika bērniem dodas uz reģioniem

0
(0)

Līdz novembra beigām notiek labdarības akcija, lai vāktu ziedojumus mobilā veselības aprūpes centra aktivitātēm. Jau 13 gadus tā sniedz bezmaksas ārstu konsultācijas bērniem Latvijas reģionos, kur ikdienā daudzi speciālisti nav pieejami vai pie esošajiem ir garas rindas.

Šonedēļ Liepājā ieradās mobilais veselības centra transportlīdzeklis, lai piedāvātu mazajiem pacientiem oftalmologa un alergologa konsultācijas. Auto ir aprīkots ar divām telpām, kurās pēc pieprasījuma pārmaiņus bez maksas tiek uzņemti 11 dažādu specialitāšu ārsti. Pieprasījums pēc viņu pakalpojumiem reģionos nepārtraukti pieaug, jo ne visur ir pieejami nepieciešamie speciālisti.

“Ja ir nepieciešama kāda veida izmeklēšana bērniem, tad jāgaida pusgads. Tagad uz magnētisko rezonansi gaidām pusgadu,” stāsta vienas pacientes mamma Anna Prudņikoviča.

Aptaujātie mazo pacientu vecāki mobilā veselības centra darbu vērtē pozitīvi.

“Ļoti labi, ka tas ir pieejams tepat Liepājā. Ne visi var aizbraukt uz Rīgu,” atzina māmiņa Laura.

Mobilā veselības centra administratore Diāna Niedre stāstīja: “Rīgā speciālisti arī ir ļoti, ļoti noslogoti. Lielākā daļa mobilā centra speciālistu ir no bērnu klīniskās slimnīcas. Protams, tur ir daudz darba, viņi brauc. savās brīvajās dienās. Ir pilsētas, kur mums ir gatavi dzīvokļi “maksā, lai mēs paliktu. Mēs esam Liepājā reizi mēnesī, jo mainās speciālisti. Ir pilsētas, kur reizi trijos, četros mēnešos, ir pilsētas, kur divas reizes gads.”

Mobilā veselības centra transportlīdzeklis reģionālajās vizītēs dodas 3-4 reizes nedēļā un sniedz vairāk nekā 5000 konsultāciju gadā. Tam nepieciešams 230 000 eiro budžets, ko valsts finansējuma trūkuma dēļ pilnībā veido ziedojumi.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »