Lasīšanas Laiks:48 Sekunde(-s)

Krievijas Murmanskas apgabalā ieviests paaugstinātas gatavības režīms, “lai garantētu iedzīvotāju drošību”, jo Somija ir slēgusi gandrīz visus robežpunktus ar Krieviju, paziņojis apgabala gubernators Andrejs Čibiss.

Somijas premjerministrs Peteri Orpo trešdien paziņoja, ka tiks slēgti visi robežšķērsošanas punkti uz robežas ar Krieviju, izņemot vienu uz robežas ar Murmanskas apgabalu.

Pēc Čibisa domām, šajā situācijā, “visticamāk, palielināsies to ārvalstu pilsoņu skaits, kuri vēlēsies iekļūt NATO valstī caur mūsu teritoriju”. Viņš norādīja, ka citā Murmanskas apgabala kontrolpunktā – “Salla” – šobrīd atrodas aptuveni 400 ārvalstnieku, no kuriem dienas laikā Somijā tika ielaisti tikai 50.

“Rezultātā ir pieņemts lēmums Murmanskas apgabalā ieviest paaugstinātas gatavības režīmu un virkni papildu pasākumu, lai garantētu mūsu iedzīvotāju drošību,” sacīja gubernators.

Somijas iestādes secinājušas, ka ir strauji pieaudzis to migrantu skaits, kuri no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem cenšas iekļūt valstī caur robežu ar Krieviju. Vairāki Eiropas politiķi un amatpersonas uzskata, ka Krievija mākslīgi rada uz robežām šādu situāciju, un norāda, ka migranti “diez vai paši izdomāja” mēģināt iekļūt ES caur Krieviju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Energoresursu izmaksas kompensēs mājsaimniecībām ar zemiem ienākumiem
Next post Karadarbībā Ukrainā nogalināts Kremļa propagandas kanāla “Rossija 24” korespondents