Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 15 Sekunde(-s)

Ministru kabinets (MK) jaunnedēļ ir sasaucis ārkārtas sēdi, kurā tiks izskatīti ar nākamā gada valsts budžetu saistīti jautājumi.

Ārkārtas sēde ir paredzēta ceturtdien, 22.decembrī, plkst.11.

Finanšu ministrijā (FM) aģentūrai LETA skaidroja, ka otrdien, 20.decembrī, Ministru kabineta sēdē tiks izskatīts un apstiprināts 2023.gada valsts budžeta sagatavošanas grafiks.

Savukārt ceturtdien valdība izskatīs FM informatīvo ziņojumu par aktualizētām makroekonomisko rādītāju, ieņēmumu un vispārējās valdības budžeta bilances prognozēm.

Ārkārtas valdības sēdē tiks sāktas diskusijas par valsts budžeta likumprojektā iekļaujamiem prioritārajiem pasākumiem, uzklausot neatkarīgās iestādes.

Tāpat plānots, ka Ministru kabinets izskatīts ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegtos prioritāros pasākumus 2023.gadam par 2,3 miljardiem eiro, tajā skaitā neatkarīgās iestādes par 36,8 miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka iepriekš finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) sacīja, ka nākamā gada budžetā galvenās prioritātes būs valsts drošība, ekonomiskā transfomācija, enerģētiskā drošība, izglītība, iedzīvotāju un uzņēmumu aizsardzība energokrīzē.

Tāpat Ašeradens atgādināja, ka decembra sākumā FM jau ir aktualizējusi makroekonomiskās prognozes, bet līdz 22.decembrim pēc aktualizētā makroekonomiskā scenārija tiks aprēķināta 2023.gada un turpmāko gadu fiskālā telpa.

Valsts budžeta likumprojektu Saeimā paredzēts iesniegt nākamā gada 9.februārī. Savukārt līdz jaunā budžeta apstiprināšanai darbosies pagaidu jeb tehniskais budžets, kas paredz izpildīt līdzšinējo politiku, nemainot to.

Decembra sākumā FM ir aktualizējusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2022.-2025.gadam. Ņemot vērā Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) dinamiku trešajā ceturksnī, kā arī prognozēto ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos Latvijas galvenajās ārējās tirdzniecības partnervalstīs, IKP pieauguma prognoze 2022.gadam ir samazināta līdz 1,6%, bet 2023.gadā tiek prognozēts IKP kritums par 0,6%.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

ES pieņēmusi devīto sankciju paketi pret Krieviju Previous post ES pieņēmusi devīto sankciju paketi pret Krieviju
Horoskopi 16. decembris Next post Horoskopi 16. decembris