NATO vēstniekiem bažas par drošību saistībā ar “attiecību padziļināšanos” starp Krieviju un Ungāriju

0
(0)

Ceturtdien Budapeštā tikās NATO vēstnieki, pieaugot bažām par Ungārijas attiecībām ar Krieviju pēc šonedēļ notikušās Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās Ķīnā.

ASV vēstnieks Ungārijā Deivids Presmens “Radio Brīvība” pastāstīja, ka diplomātiem ir “bažas par drošību” saistībā ar “attiecību padziļināšanos” starp Krieviju un NATO un ES dalībvalsti Ungāriju.

Vēstnieki pulcējās dažas dienas pēc tam, kad Orbāns tikās ar Putinu forumā Ķīnā, kur viņi apsprieda divpusējo sadarbību dabasgāzes un jēlnaftas transportēšanas, kā arī kodolenerģijas jomā.

“Ir satraucoši, ka Ungārija ir nolēmusi šādā veidā kontaktēties ar Putinu,” sacīja Presmens. “Mēs uzskatām Ungāriju par sabiedroto, bet tajā pašā laikā redzam, ka Ungārija padziļina attiecības ar Krieviju, neraugoties uz tās brutālo karu Ukrainā.”

Presmens arī sacīja, ka Vašingtona sagaida, ka Ungārijas valdība šīs “pamatotās bažas par drošību” uztvers nopietni.

Orbāns bija pirmais ES valsts līderis, kas tikās ar Putinu kopš Starptautiskā Krimināltiesa ir izdevusi viņa aresta orderi par Ukrainas bērnu nelikumīgu deportēšanu uz Krieviju.

Orbāns ir iestājies pret Rietumu sankcijām pret Krieviju, reaģējot uz tās iebrukumu Ukrainā, un ir iestājies pret plāniem piešķirt lielāku palīdzību Ukrainai.

Orbāna saišu stiprināšana ar Krieviju pēdējos gados ir radījusi saspīlējumu Ungārijas attiecībās ar NATO un ES sabiedrotajiem.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »