Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 24 Sekunde(-s)

Pilnībā atradināt kaķi no mēbeļu skrāpēšanas nebūs iespējams, jo tā dzīvniekiem ir pamatvajadzība.

Gandrīz katrs kaķa īpašnieks ir saskāries ar problēmu, kad viņa mīlulis sāk plēst mēbeles. Daudzi cilvēki domā, ka dzīvnieks vienkārši vēlas asināt nagus. Tomēr tā nav gluži taisnība. Par to raksta The Washington Post.

Galvenie iemesli

Jo īpaši kaķi noņem veco čaumalu, lai atbrīvotu jaunus un jaunus nagus. Dzīvnieki tos asina ar zobiem.

Fizioloģiskie iemesli ir cīņa par teritoriju – skrāpējot sienas vai mēbeles, kaķis atstāj savu personīgo smaku, signalizējot citiem dzīvniekiem, ka “vieta ir aizņemta”. Tas var notikt, ja jums vai pat jūsu kaimiņiem ir cits dzīvnieks.

Vēl viens iemesls ir saistīts ar mednieka instinktu. Pat mājas kaķiem dažreiz ir jāpastiprina dabai raksturīgie refleksi.

Bet psiholoģiskie iemesli ietver ārkārtēju stresu. Pārcelšanās, bērna piedzimšana un remontdarbi var novest pie tā. Ar psiholoģiju saistīta arī cīņa par teritoriju.

Kā atbrīvoties no ieraduma

Pilnībā atradināt kaķi no mēbeļu skrāpēšanas nebūs iespējams, jo tā dzīvniekiem ir pamatvajadzība.

Skrāpējamais stabs ir ideāls veids, kā atrisināt problēmu. Galu galā, tad jūsu kaķim būs īpaša vieta, kur viņa var asināt nagus. Taču dzīvniekam vajadzīgs zināms laiks, lai tas saprastu, kāpēc vajadzīgs jauns objekts un ko ar to darīt.

Pirmkārt, jums jāizvēlas “pareizais” skrāpējamais stabs. Viens no faktoriem, kas ir svarīgi ņemt vērā, pērkot, ir tekstūra. Dažiem kaķiem patīk kartona šķirnes, savukārt citi asina nagus tikai uz auduma.

Tikpat svarīga ir atrašanās vieta. Pēc Džordžijas Universitātes Veterinārmedicīnas koledžas docentes Sāras Everetas teiktā, kaķi, visticamāk, vēlas izveidot savu teritoriju tajos mājas apgabalos, kur tie saņem vislielāko saimnieku uzmanību.

Ir svarīgi, lai kaķus neinteresētu “pamestas” vietas. Tāpēc, ja jūs tur uzstādīsit skrāpējamo stabiņu, jūs nesaņemsit nekādus rezultātus. Un, lai ātri padarītu objektu pievilcīgu kaķim, varat tam pielīmēt kaķumētru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Piecas pazīmes, ka tavs suns tevi nemīl Previous post Piecas pazīmes, ka tavs suns tevi nemīl
Šīs piecas kaķu šķirnes tiek uzskatītas par gudrākajām: kas iekļuva sarakstā Next post Šīs piecas kaķu šķirnes tiek uzskatītas par gudrākajām: kas iekļuva sarakstā