Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 24 Sekunde(-s)

Sestdien, 27.maijā, desmito reizi norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts”, pulcējot vairāk nekā 180 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā, portālu informēja Baznīcu nakts organizētāji.

Tajā pašā dienā notiks arī Atvērto baznīcu diena, kad no plkst.10 interesenti varēs doties ekskursijās un apskatēs pa dievnamiem. Baznīcās plānotas arī gleznu un fotogrāfiju izstādes, kā arī koncertprogrammas ar koru un solo mākslinieku piedalīšanos. Plānota arī svētbrīžu norise.

Tradicionāli vienojoša būs baznīcas zvanu zvanīšana, kas notikšot trīs reizes dienā – plkst.12, 18 un 22. Savukārt plkst.21 paredzēts vienoties Tēvreizes lūgšanā un himnā “Dievs, svētī Latviju”.

Daudzviet tikšot atskaņota arī Ukrainas himna, kā arī pasākuma rīkošanā būs iesaistījušies ukraiņu mākslinieki.

Paredzēts, ka visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē – dalībai reģistrētas 54 baznīcas. Tai seko Kurzeme – pieteiktas 36 baznīcas, Rīga un Pierīga – kopā 32 baznīcas. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgalē kopā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 58 baznīcas.

https://youtu.be/L-YbBS1__cE

Ik gadu Baznīcu nakts atklāšana notiek citā baznīcā. Šogad svinīgā atklāšana, piedaloties visu tradicionālo kristīgo konfesiju vadītājiem vai pārstāvjiem, notiks Baldonē, Baldones evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst.18.

Atklāšanā piedalīsies jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi”, jauktais koris “Tempus”, mūziķis Aivars Hermanis, dziedātāja Ieva Akurātere, kamerkoris “Muklājs”, komponists Jānis Lūsēns, flautiste Evija Mundeciema, Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļa un citi.

Atklāšanas notikumu – uzrunas un koncertu – varēs vērot arī tiešsaistē Baznīcu nakts un Baldones evaņģēliski luteriskās baznīcas “Facebook” kontos.

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012.gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Recepte: Pīrāgs ar vistas gaļu un kartupeļiem
Next post Jūrmalā atvērta jauna viesnīca “Rixwell Collection Seaside Hotel Jurmala”