Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Janvārī, kad piena iepirkuma cenas kritās, zemkopības ministrs Didzis Šmits (Vienotais saraksts) piedraudēja mazumtirgotājiem, ka, ja tie turpinās dempinga cenas piena iepirkumā un vienlaikus paaugstinās cenas plauktos… valdība vienkārši slēgs mazumtirgotājus brīvdienās.

Draudi netika īstenoti – pavasarī cenas stabilizējās, un problēma izzuda. Taču paša lauksaimniecības ministra ideja-fikss “nepazuda”.

Atgādinām, ka aprīlī Didzis Šmītis paziņoja, ka viņa vadītās ministrijas darbinieki gatavo attiecīgus grozījumus likumdošanā, lai lielie tirdzniecības centri būtu slēgti vismaz svētdienās.

Ir jau maijs, bet no Zemkopības ministrijas valdībā vēl nav iesniegti nekādi dokumenti. Tas saistīts ar, maigi izsakoties, Ekonomikas ministrijas vēso attieksmi pret šādiem aizliegumiem.

Arī Finanšu ministrija bija skeptiski noskaņota pret aizliegumu, jo tas neizbēgami ietekmētu lielo tirdzniecības centru nodokļu ieņēmumus. Tirdzniecības centri dod diezgan ievērojamus ienākumus budžetā gan uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa rēķina (tūkstošiem darbinieku), gan uz uzņēmumu ienākuma nodokļa rēķina, gan, protams, uz PVN rēķina – no preču pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas.

Turklāt ierobežot tirdzniecības centru darbību laikā, kad ekonomikas izaugsme ir gandrīz apstājusies, ir, maigi izsakoties, ne pārāk gudri…

Kā liecina baumas, Tieslietu ministrija ir ļoti skeptiski noskaņota pret šādu tirdzniecības centru ierobežojumu likumību. Kā zināms, Satversmes tiesa par Satversmes pārkāpumu ir atzinusi pat nesamērīgus un diskriminējošus ierobežojumus veikalu darbībai tirdzniecības centros kvēldienas laikā.

Tātad kāds ir leģitīmais mērķis ierobežot privāto uzņēmumu darbību šodien? Vai ir izsludināta ārkārtas situācija valstī?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rīgā pūlis piekāvis pusaudzi (VIDEO)
Next post Ledāji visā pasaulē jau zaudējuši 2720 gigatonu ledus