Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 46 Sekunde(-s)

Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slideno ielu dēļ ārstniecības iestādēs nogādājuši 45 dažādas traumas guvušus cilvēkus, informēja NMPD galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Nopietnas traumas cilvēki guvuši, paslīdot un krītot uz slidenām ielām. Visbiežāk gūtas roku, kāju, galvas un muguras traumas. Cietušie ir dažādās vecumgrupās – gan gados jauni, gan gados vecāki cilvēki.

Savukārt ceļiem turpinot būt slideniem, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) patlaban ir pārpildīta, pavēstīja iestādē.

TOS pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska skaidro, ka patlaban situācija uzņemšanā ir mierīgāka, taču vakar kopā bija 116 ambulatorie pacienti. Ārsti esot bez apstājas strādājuši līdz šī rīta plkst.4. Kopumā 17 cilvēki ar lūzumiem tika ievietoti slimnīcā, un patlaban iestādē tikpat kā visas vietas ir aizpildītas.

Pacienti bijuši dažāda vecuma, un visbiežāk gūti gūžas un ciskas kaula kakliņa lūzumi, kā arī rokas un potītes lūzumi.

TOS Uzņemšanas nodaļas vadītājs Guntis Naglis prognozē, ka pacientu pieplūdums gaidāms vēl pāris dienas, un, “ja nepiesals, tad būs mierīgi”. Viņš gan piebilda, ka pēc Ziemassvētku brīvdienām gaidāms nākamais traumu vilnis.

Arī Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis atzina, ka patlaban slimnīcā situācija ir kā parastā ziemas dienā – mierīga. “Principā tur, kur ir tīrīts, tur viss ir nokusis, un tagad ledus ir tikai vietās, kur vispār nav tīrīts,” viņš sacīja.

Vienlaikus Petronis stāstīja, ka vakardien cilvēku bija apmēram tikpat daudz, cik pirmajā atkalas dienā. Starp ambulatorajiem pacientiem 78% bija tie, kas traumas guvuši, paslīdot un krītot uz ceļiem. Savukārt no tiem pacientiem, kas ievietoti slimnīcā, “kritušie” sastāda apmēram pusi no pacientu skaita.

No ielu traumām pamatā ir apakšdelma lūzumi, cilvēkiem krītot uz rokām, vai potīšu lūzumi. Pārsvarā pēc palīdzības vērsās sievietes pēc 45 gadiem.

Jau ziņots, ka šajās dienās ielas ir īpaši slidenas, jo lielu Latvijas daļu skāris sasalstošs lietus. Arī autoceļi ir slideni. Šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, un arī pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laika apstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Ceturtdien Latvijā būs pārsvarā apmākušās debesis, vietām nedaudz līs un dažviet saglabāsies migla, prognozē sinoptiķi.

Vairāk līs vakarā Kurzemē. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš. Gaisa temperatūra aizvien būs +1..+4 grādi, Kurzemē līdz +6 grādiem. Daudzi ceļi slideni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

budzets ekonomika finanses finansu gramatvediba gramatvezi nodokli nod 53341791 Previous post Ministriju vēlmes par diviem miljardiem eiro pārsniedz fiskālās telpas iespējas
CSng Volkswagen 1024x768 1 Next post Ceturtdien avārijās cietuši desmit cilvēki, tostarp trīs gājēji un elektroskrejriteņa vadītājs