Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 25 Sekunde(-s)

No 1. aprīļa Rīgā, Jūrmalā, Kārsavā un Alūksnē tiks samazināti siltumenerģijas tarifi, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Komisija izskatīja četru uzņēmumu – AS “Rīgas siltums”, SIA “Jūrmalas siltums”, SIA “Kārsavas namsaimnieks” un SIA “Alūksnes enerģija” – siltumenerģijas gala tarifus, kā arī SIA “Ludzas Bio-Enerģija” siltumenerģijas ražošanas tarifu.

No 1. aprīļa siltumenerģijas tarifs Rīgā būs 165,32 eiro par megavatstundu (MWh) līdzšinējo 183,86 eiro par MWh vietā, kas ir par 10,1% zemāks. Tarifs samazinājās sakarā ar zemāku šķeldas cenu un zemāku siltumenerģijas iepirkuma cenu.

Rīgas siltums pats saražo aptuveni 31% no Rīgā nepieciešamās siltumenerģijas un 69% iepērk no citiem ražotājiem – AS Latvenergo no TEC-1 un TEC-2 un pieciem neatkarīgajiem ražotājiem: SIA Juglas jauda, SIA Gren Rīga, SIA Rīgas BioEnerģija, SIA Eco Energy Riga un SIA Rīgas enerģija. Siltumenerģijas iepirkuma izmaksu samazinājums galvenokārt saistīts ar Latvenergo ražošanas tarifu samazinājumu.

Uzņēmuma klienti turpinās saņemt valsts atbalstu, jo Rīgas siltuma tarifa apmērs pārsniedz maksimālo valsts atbalsta slieksni 150 EUR/MWh. Siltumenerģijas maksa, ieskaitot valsts atbalstu, būs 110,53 eiro par MWh.

No 1. aprīļa līdz 30. jūnijam siltumenerģijas tarifs būs par 21% zemāks – 119,22 eiro par MWh līdzšinējo 150,95 eiro par MWh vietā. Savukārt no 1. jūlija tarifs būs 118,36 euro par MWh. Zemāks tarifs ir saistīts ar dabasgāzes biržas cenas samazinājumu.

Savukārt Jūrmalas siltuma patērētāji turpinās saņemt valsts atbalstu, jo tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Tādējādi maksa par siltumenerģiju Jūrmalā ar valsts atbalstu būs 93,61 eiro par MWh.

Kārsavā no 1. aprīļa siltumenerģijas tarifs tiks samazināts par 19,3 %, līdzšinējo 79,97 eiro par MWh vietā sasniedzot 64,54 eiro par MWh.

Kārsavas namsaimnieka klienti no 1. aprīļa valsts atbalstu nesaņems, jo tarifs būs zem valsts noteiktā sliekšņa – 68 eiro par MWh.

Alūksnē siltumenerģijas tarifs no 1. aprīļa līdz 30. aprīlim būs par 5 % zemāks – 88,36 eiro par MWh. Tarifs samazinājās sakarā ar zemākām šķeldas un kurināmā granulu tirgus cenām.

Alūksnes enerģija klienti aprīlī turpinās saņemt valsts atbalstu, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 €/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju būs 78,18 euro par MWh.

No 1. aprīļa siltumenerģijas ražotāja SIA Ludzas Bio-Enerģija ražošanas tarifs samazināsies par 8,4 % – līdz 69,44 eiro par MWh. Uzņēmums siltuma ražošanai izmanto šķeldu, granulas un dīzeļdegvielu. Ražošanas tarifa samazinājums ir saistīts ar visu šo kurināmo zemāku cenu.

SPRK atgādina, ka siltumenerģijas tarifam līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni 68 EUR/MWh. Savukārt no daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90 %.

SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola norāda, ka pašreizējais degvielas cenu samazinājums ir saistīts gan ar labvēlīgiem laika apstākļiem Eiropā, gan ar degvielas patēriņa samazināšanos.

Viņa arī norāda, ka dabasgāzes tirgus cena pašlaik ir pirmskara līmenī, taču cenu prognozes turpmākajiem mēnešiem ir neskaidras. Tās būtiski ietekmēs Ķīnas ekonomikas atveseļošanās pēc Kovid-19, kas pašlaik uzrāda lēnu izaugsmi, tāpēc gāzes pieprasījums un cena varētu pieaugt.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Benzīna cenas Latvijā pieaug
Next post Labvēlīgākie kāzu datumi visā 2023. gadā katrai zodiaka zīmei