No jaunā gada Jelgavā nedaudz pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

author
1 minute, 9 seconds Read

Jelgavā klientiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu līdzšinējo 26,06 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) vietā no 1.janvāra būs jāmaksā 27,33 eiro par kubikmetru (m3) atkritumu,  portāls uzzināja pilnsabiedrībā “JKP”.

Tarifa pieaugums ir nepilni 5%, un to nosaka dabas resursu nodokļa (DRN) pieaugums, skaidro “JKP”. Likumā noteiktajā kārtībā 2023.gadā DRN likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugs no 80 eiro līdz 95 eiro par tonnu. Izmaiņas tarifos visu veidu atkritumu nodošanai noteiktas arī šķirošanas stacijā un poligonā “Brakšķi”.

Valstī DRN likme ir sava veida instruments, kā veicināt atkritumu šķirošanu: jo lielāks nešķiroto atkritumu apjoms, jo vairāk atkritumu nonāk poligonā, jo dārgāk par tiem turpmāk jāmaksā. “Nevaram ietekmēt likmes pieaugumu, taču iedzīvotājiem varam ieteikt, kā samazināt atkritumu apjomu un līdz ar to arī izmaksas, – teju vienīgais un vieglākais veids aizvien ir kvalitatīva atkritumu šķirošana. Tas paver iespējas samazināt sadzīves atkritumu apjomu sākotnēji savā mājsaimniecībā, bet, ja cilvēki to praktizēs pareizi un vairumā, tad – samazināt arī poligonā apglabājamo atkritumu apjomu,” uzsver pilnsabiedrībā “JKP”.

Pilnsabiedrību “JKP” veido SIA “Kulk”, SIA “Reģionālie vides pakalpojumi” un SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: