Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 1 Sekunde(-s)

Minimālā alga no 2024.gada 1.janvāra būs 700 eiro. Tas ir par 80 eiro vairāk nekā pašreizējā minimālā alga – 620 eiro. Saistībā ar to mainīsies arī virkne citu sociālo maksājumu.

Tieslietu ministrijā skaidroja, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2016.gada 18.augusta noteikumu Nr.563 “Minimālās mēneša darba algas noteikšanas un pārskatīšanas kārtība” 10.2.apakšpunktu atbildīgās ministrijas triju mēnešu laikā izstrādā tiesību aktu projektus par grozījumiem Ministru kabineta 2016.gada 1.jūlijā. Ministru noteikumi par minimālo mēneša darba algu un, ja nepieciešams, par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos saistībā ar izmaiņām mēneša darba algas apmērā (mērogā).

Jo īpaši jāpalielina uzturlīdzekļi bērniem.

Saskaņā ar MK noteikumu Nr.37 “Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam” 2.punktu katram vecākam ir pienākums nodrošināt saviem bērniem ikmēneša minimālos uzturlīdzekļus šādā apmērā:

* par katru bērnu no dzimšanas līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai – 25% apmērā no minimālās mēneša darba algas;

* par katru bērnu vecumā no 7 gadiem līdz 18 gadiem – 30% apmērā no minimālās mēneša darba algas.

Bet, piemēram, maksātnespējas pieteikuma iesniegšana kļūs dārgāka.

Maksātnespējas likumā paredzētais obligāts nosacījums maksātnespējas procesa piemērošanai gan fiziskām, gan juridiskām personām ir iemaksas veikšana divu minimālo mēnešalgu apmērā speciāli izveidotā Maksātnespējas kontroles dienesta kontā.

Tas ir, “emisijas cena” pieaugs par 160 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Vai gatavojaties karstajai ziemai? Rīdzinieki ir neizpratnē. Novembrī Dome uzstādīja sauļošanās krēslus
Next post ASV konstatēts spēcīgs nezināmas izcelsmes kosmiskais stars