No kurienes nāk nauda? Un tas ir jauns likums! Rīgas iedzīvotāji decembra zemes nomas rēķinos atrada dīvainas summas

author
1 minute, 15 seconds Read

Vakar rīdzinieki saņēma kārtējo rēķinu par komunālajiem pakalpojumiem. Un, lai gan daudzi ir šokā, daži ir rūpīgi izpētījuši datus un atklājuši dīvainu lietu – zemes nomas maksa ir četrkāršojusies.

“RNP (Rīgas namu pārvaldnieks – red. press.lv) ir izsūtījis rēķinus. Rūpīgi aplūkojiet zemes nomas līniju. Slejā norādītā summa ir četras reizes lielāka par mēneša maksu. Sazinoties ar RNP operatoru, izrādījās, ka maksājums ir par 2022. gada decembri un 2023. gada pirmo ceturksni. Pamatojoties uz grozījumiem 1937. gada Zemes likumā, zemes nomas maksa tagad tiek prasīts maksāt reizi ceturksnī avansā. Tajā pašā laikā uz kvīts nav paskaidrots, par kādu periodu maksājums tiks veikts. Cilvēki netika informēti par jaunajiem grozījumiem,” Imantas grupā raksta Jeļena no Rīgas.

Press.lv pārbaudīja šo informāciju, un RNP klientu informācijas līnijas operators to apstiprināja.

Jāatzīmē, ka no 2023. gada 1. janvāra stāsies spēkā likums par nedalītu īpašumu. Grozījumi Nekustamā īpašuma nodokļa likumā paredz, ka, izbeidzot piespiedu nomas līgumu, zemes īpašnieku maiņu zemesgrāmatā var reģistrēt, neņemot vērā zemes īpašnieka nodokļa samaksu par pēdējo taksācijas gadu.

RNP bezmaksas informācijas tālruņa numurs ir 67097777.

 

Avots – press.lv

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: