No sestdienas mainīsies atlaides apmērs elektroniski iegādātajām biļetēm vilciena maršrutā Rīga-Skulte

author
2 minutes, 9 seconds Read

Pakāpeniski integrējot vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā AS “Pasažieru vilciens”, no sestdienas, 14.janvāra, mainīsies atlaides apmērs elektroniski iegādātajām biļetēm uz reisiem vilciena maršrutā Rīga-Skulte, portālu informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Turpmāk “Pasažieru vilciens” biļetes uz reisiem minētajā maršrutā savā mājaslapā un aplikācijā tirgos tikai par pilnajām pamattarifa cenām, savukārt atlaides 10% robežās elektroniski iegādātajām biļetēm varēs piemērot tikai elektronisko biļešu tirgotāji.

Jaunā kārtība ir ieviesta atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes lēmumam un ievērojot Konkurences padomes viedokli par godīgas konkurences nodrošināšanu.

Autotransporta direkcija ir pabeigusi vienotās sabiedriskā transporta biļešu sistēmas izstrādi un augustā sāka tās ieviešanu reģionālās nozīmes autobusu maršrutos. Līdz šim sistēma ir pieslēgta un darbojas reģionālās nozīmes autobusu maršrutos Rīga-Kalngale-Carnikava-Kadaga, Rīga-Ādaži-Kadaga, Rīga-Ādaži-Podnieki-Garkalne un Rīga-Ādaži-Carnikava.

Biļetes vienotajā sabiedriskā transporta biļešu sistēmā var iegādāties mobilajās platformās “BezRindas.lv” un “Mobilly”. Biļetes pasažieriem ir pieejamas QR koda veidā, un tās iegāde ir iespējama iepriekšējā pārdošanā.

Pateicoties vienotajai sabiedriskā transporta biļešu sistēmai, kuras ieviesējs un uzturētājs ir Autotransporta direkcija, nākotnē pasažieriem ar tās palīdzību būs iespējams iepriekš pārdošanā elektroniski iegādāties biļetes uz visiem reģionālās nozīmes autobusa un vilciena reisiem. Turklāt tiks radīta iespēja attīstīt vienoto biļešu klāstu un tālākā braucienā apvienot dažādus transporta veidus neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja.

Direkcijā atzīmē, ka vienotā sabiedriskā transporta biļešu sistēma ļaus nodrošināt ne tikai ērtāku, ātrāku un mūsdienīgu biļešu tirgošanu, bet kalpos arī kā papildu kontroles rīks, jo kontrolieriem brauciena laikā būs pieejama informācija par visām pārdotajām biļetēm. Jaunā sistēma ar piekļuves datiem ļaus nodrošināt brīvu konkurenci visiem ieinteresētajiem biļešu tirgotājiem.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: