Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 11 Sekunde(-s)

No šodienas Krievijas pilsoņiem, kuri reģistrējušies valsts valodas pārbaudēm, Valsts izglītības satura centra (VISC) tīmekļvietnē būs iespējams uzzināt konkrētu pārbaudes laiku un vietu, portāls noskaidroja VISC.

Informāciju būs iespējams noskaidrot, izmantojot unikālu kodu, kas tika piešķirts, reģistrējot pārbaudei.

Lai labāk sagatavotos pārbaudei, VISC tīmekļvietnē atrodama pārbaudes programma katram no sešiem valodas prasmes līmeņiem un pakāpēm. Programmā ir formulētas prasības un uzdevumu paraugi katram līmenim un pakāpei.

Ja persona nenokārto pārbaudi nepieciešamajā valsts valodas līmenī un pakāpē, tā reģistrējas pārbaudei atkārtoti. Pārbaudi atkārtoti var kārtot ne agrāk kā vienu mēnesi pēc iepriekšējā lēmuma saņemšanas.

Lai pierādītu latviešu valodas zināšanas, cilvēkam jāiegūst VISC izsniegts dokuments par atbilstību A2 valsts valodas zināšanu līmenim.

Jau ziņots, ka 2022.gada 24.septembrī stājās spēkā vairāki grozījumi Imigrācijas likumā, kuros noteikts, ka Krievijas pilsonim, kas ir saņēmis pastāvīgās uzturēšanās atļauju saskaņā ar iepriekš minēto likuma nosacījumu, pastāvīgās uzturēšanās atļauja ir derīga līdz 2023.gada 1.septembrim.

Ja persona vēlas atkārtoti saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju, tai līdz 2023.gada 1.septembrim Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāiesniedz dokumenti, kas apliecina nokārtotu valsts valodas prasmes pārbaudi vismaz pamata līmeņa otrajā pakāpē (A2).

Valsts valodas prasmes apliecības ir derīgas, ja tās izdotas, sākot ar 2001.gada 1.februāri, un kurās ir vismaz vērtējums 1B vai A2. Tikmēr nederīgas ir visas apliecības, kuras izsniegtas līdz 2001.gada 31.janvārim.

Pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm prasība par valsts valodas zināšanu prasmju apliecinājumu varētu attiekties uz aptuveni 21 000 cilvēku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Pirmo reizi atzīmēs Eiropas Rakstnieku dienu Previous post Pirmo reizi atzīmēs Eiropas Rakstnieku dienu
Pašvaldību vadītāji tiksies ar Valsts prezidentu Next post Pašvaldību vadītāji tiksies ar Valsts prezidentu