Northrop Grumman būvē nākamās paaudzes AN/APG-85 radaru F-35 Lightning II iznīcinātājam, lai palīdzētu nodrošināt pārākumu gaisā

ASV uzņēmums Northrop Grumman ir oficiāli paziņojis, ka strādā pie uzlabota radara piektās paaudzes iznīcinātājam F-35 Lightning II. To sauc par AN/APG-85.

Kas ir zināms
Jau pagājušajā nedēļā mēs rakstījām par to, ka F-35 tiks veikta būtiska modernizācija, kas ietver AN/APG-85 uzstādīšanu. Tomēr nupat Northrop Grumman savā oficiālajā tīmekļa vietnē publicēja paziņojumu presei, kurā stāsta par nākamās paaudzes radara izstrādi.

AN/APG-85 ir aktīvā fāzētās matricas radara sistēma. Ar to paredzēts aizstāt AN/APG-81 radaru, kas ir piektās paaudzes iznīcinātāja sensoru komplekta stūrakmens. Starp citu, APG-81 ir arī aktīvā fāzētā antenu sistēma.

AN/APG-85 būs saderīgs ar katru no trim Lockheed Martin lidmašīnas versijām: F-35A ASV gaisa spēkiem un eksportam, F-35B ar vertikālu pacelšanos un nosēšanos un F-35C klāja versiju. Jaunais radars ļaus iznīcinātājam atklāt un ātri iznīcināt gaisa un virszemes mērķus.

Northrop Grumman apgalvo, ka radara AN/APG-85 integrācija palīdzēs nodrošināt pārākumu gaisā. Jaunais sensors nodrošinās “nepārspējamu situācijas izpratni kaujas telpā” un “uzlabos lidmašīnu letālismu, efektivitāti un izdzīvošanas spēju”.

Uzņēmums paziņojumā presei atgādināja, ka tam ir “galvenā loma” F-35 Lightning II izstrādē, ražošanā, modernizācijā un atbalstā. Papildus AN/APG-81 un AN/APG-85 tā ražo arī lidmašīnas fuzelāžas centrālo daļu un spārnu apvalku, kā arī ražo un uztur lidmašīnas avioniku un misiju plānošanas programmatūru. Northrop Grumman ražo arī programmatūru pilotu un tehniķu apmācības sistēmai.

Avots: Northrop Grumman

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: