Lasīšanas Laiks:52 Sekunde(-s)

Somijas policija publiskojusi izmeklēšanas datus par iespējamo “diversāžu” gāzesvada Balticconnector, kas savieno Tallinu un Helsinkus, bojājumu vietā.

Vietā, kur plīsa gāzes vads, atrasts enkurs ar nolauztu nagu. Pēc sākotnējās informācijas, gāzes vadu sabojājis viņš.

Iepriekš visvairāk apspriestā versija gāzes vada bojājuma gadījumā bijusi sabotāža. Yle, atsaucoties uz avotu, rakstīja, ka Somijas varasiestādes tur aizdomās Krieviju par Balticconnector ietekmēšanu – Maskava tādējādi varētu atriebties par Nord Stream sprādzienu.

Norvēģijas seismoloģiskais pētījums NORSAR paziņoja, ka postījumu vietā konstatējis iespējamu sprādzienu, un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs solīja “vienotu un izlēmīgu alianses reakciju”, ja izrādīsies, ka uzbrukums bijis tīšs.

Savukārt Latvijas prezidents Edgars Rinkevičs aicināja NATO bloķēt Krieviju Somu līcī un neielaist tās kuģus Baltijas jūrā.

Tagad Somijas mediji raksta par Ķīnas kuģa līdzdalību gāzes vada bojāšanā.

Gāzesvads Balticconnector varētu sabojāt Ķīnas kuģi Newnew Polar Bear, apgalvo Somijas mediji. Kā pierādījumu viņi publicē fotogrāfiju, kurā kuģim trūkst viena no enkuriem.

Šodien Somijas policija paziņoja, ka netālu no bojātā gāzesvada no apakšas izguvusi svešķermeni, kas izrādījās enkurs.

Daļa no enkura ir redzama Ķīnas kuģa kreisajā pusē, bet ne labajā pusē.Daļa no enkura ir redzama Ķīnas kuģa kreisajā pusē, bet ne labajā pusē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post “Citu bērni”: tūkstošiem izsalkušo Rīgas skolēnu maksās par visu
Next post Ģimenē nedēļas laikā nomira trīs cilvēki. Cilvēki ir spiesti lūgt palīdzību