Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 5 Sekunde(-s)

Valsts policija rosinājusi apsūdzēt noziedzīgu grupu par mājas nelikumīgu atsavināšanu no īpašnieka, informē policija.

2020.gadā, izmeklējot sākto kriminālprocesu saistībā ar narkotisko vielu apriti, policija ieguva informāciju par citu noziegumu – par to, ka organizēta personu grupa grasās pārdot sev nepiederošu nekustamo īpašumu, izmantojot viltotus dokumentus. Mājas saimnieks tobrīd atradās ārvalstīs un par notiekošo nezināja, kā arī viņš nepazina noziedzīgās grupas dalībniekus.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka krāpšanas shēmas organizētājs šim nolūkam piesaistīja vēl trīs vīriešus un pēc iepriekšējas vienošanās sadalīja lomas. Nozieguma izdarīšanai tika izgatavota viltota pase uz mājas īpašnieka vārda, kā arī viltota pilnvara. Papildus tam tika piesaistītas trīs personas kā starpniecības pakalpojumu sniedzēji nolūkā atrast pircēju.

2020.gada 9.janvārī brīdī, kad aizdomās turētie bija ieradušies pie notāra, lai noslēgtu darījumu par mājas pārdošanu, likumsargi visas aizdomās turētās personas aizturēja, tādējādi novēršot nekustamā īpašuma nelikumīgu atsavināšanu no mājas īpašnieka. Ļaundari no mājas pārdošanas bija plānojuši iegūt 1,2 miljonus eiro.

Kopumā aizturēti visi četri organizētās grupas dalībnieki. Sākotnēji aizturēti arī starpnieki, taču vēlāk viņiem piemērots liecinieku statuss.

Šīs organizētās noziedzīgās grupas līderis jau iepriekš ir sodīts par slepkavībām un krāpšanām. Tāpat par mantiskiem noziegumiem ir sodīts vēl viens līdzdalībnieks.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu pret četriem minētajiem vīriešiem, 27.februārī kriminālprocess nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai par krāpšanas mēģinājumu un dokumenta viltošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Džekijs Čans spēlēs galveno lomu filmā A New Police Story
Next post Tikai sešus gadus pēc veselībai bīstamā radona atklāšanas Alojas bērnudārzs ir slēgts