Marta vidū Saeima pieņēma likumu paketi, kas skar daudzus mājdzīvnieku īpašniekus, jo no 1. jūlija kaķus obligāti čipē, raksta “Latvijas Avīze”.
Sīkāki noteikumi vēl tiek izstrādāti, taču jau tagad ir skaidrs, ka izņēmumu nebūs, lai gan daži kaķi varēs likumīgi nodzīvot bez mikroshēmas.
Turpmākajos noteikumos būs uzskaitītas kaķu kategorijas, kuras no 1. jūlija būs obligāti čipējamas, savukārt attiecībā uz citiem dzīvniekiem šī prasība stāsies spēkā vēlāk, pēc vismaz trīs gadu pārejas perioda, paskaidroja Zemkopības ministrijas pārstāve Agia Medinya. Plānots, ka Ministru kabineta noteikumu projekts drīzumā tiks publicēts publiskai apspriešanai.
Kurš varēs izvairīties no čipēšanas?
Jau iepriekš bija noteikums, ka mājas kaķiem, kas pastaigājas ārā, jābūt sterilizētiem, bet tagad tie ir arī čipēti un reģistrēti. Otrs svarīgs punkts ir tas, ka visi kaķēni, kas dzimuši pēc 1. jūlija, ir čipējami neatkarīgi no tā, vai īpašnieks tos atdod par velti, dāvina vai pārdod.
Mainoties paaudzēm, vismaz teorētiski visi Latvijas kaķi pakāpeniski tiks čipēti.
Kad cilvēki mēģina argumentēt, kāpēc viņu mājdzīvniekam nav nepieciešama mikročipa, viņi bieži aizbildinās ar to, ka kaķis dzīvo tikai mājās un nekad netiek ārā.
“Reālajā dzīvē bieži saņemam zvanus no cilvēkiem ar lūgumu palīdzēt noķert kaķi, kas aizbēdzis no dzīvokļa,” stāsta dzīvnieku aizsardzības biedrības “Nika” vadītāja un dzīvnieku patversmes “Dzeņi” īpašniece Inese Laukšteine.