Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 11 Sekunde(-s)

Šodien Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu organizē Putnu dienas Ogrē, aģentūru LETA informēja zooloģiskā dārza Mārketinga un biznesa attīstības nodaļas vadītājs Ansis Egle.

No plkst.12 “Rīgas mežu” Vides izglītības centrā notiks “Dzeņa darbnīca”, kurā no sagatavotajiem materiāliem katrs varēs izgatavot putnu būrīti mazajiem dobumperētājiem – zīlītēm, melnajiem mušķērājiem, zvirbuļiem, kā arī reti sastopamajiem, dobumos mītošajiem zīdītājiem – meža susuriem.

Šogad Putnu dienu dalībnieki tiks iepazīstināti ar meža susuri. Sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu, rasta iespēja izveidot izglītojošu uzdevumu grāmatu jaunākajiem apmeklētājiem. Pildot uzdevumus, dalībnieki uzzinās, kāpēc ir svarīgi saglabāt mežu daudzveidību, kur patīk slēpties meža susurim un to, cik dažādi ir dabisko mežu iemītnieki.

Būrīšus pareizi gatavot palīdzēs zooloģiskā dārza darbinieki un brīvprātīgie. 

Dalība pasākumā ir bez maksas. 

Putnu būrīti varēs ņemt līdzi un izlikt putniem tīkamā vietā savā dārzā vai mežā, savukārt visi susuru būrīši tiks nodoti Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, kas tos izvietos šiem dzīvniekiem piemērotās vietās.

Kā liecina zooloģiskā dārza mājaslapā publicētā informācija, lielais susuris izplatīts Eiropā no Francijas un Spānijas līdz Volgai, un sastopams arī Vidusjūras salās Sardīnijā, Korsikā, Sicīlijā, Krētā un Korfu.

Areāla ziemeļdaļā lielo susuru skaits samazinās. Tam iemesls ir mežu, jo sevišķi ozolu mežu izciršana.

Susura izplatības dienvidos suga arvien ir plaši sastopama, lielajiem susuriem pat pārmet ražas postījumus.

Latvija ir tuvu sugas areāla ziemeļu robežai. Lielie susuri pie mums sastopami Daugavas senlejā pie Skrīveriem, Gaujas senlejā pie Siguldas un Amatas ielejā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rīgas ostā sāksies kruīza sezona
Next post Visā Latvijā notiek Lielā talka