Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 46 Sekunde(-s)

Aizstājējs būs pilnībā elektrisks SUV, kura pamatā būs Stellantis piederošā STLA Medium modulārā platforma.

Opel Grandland krosovera vēsture sākās 2017. gadā, kad modeļa nosaukumam vēl bija pievienots burts “X”. 2021. gada vasarā modelis piedzīvoja restilingu, un atjaunināšanas gaitā tas mainīja savu eksterjeru, ieguva citu platformu (EMP2) un vienlaikus zaudēja “X”. Pagājušā gada rudenī tika prezentēta hibrīda parketa “iesildītā” versija – Grandland GSe – ar dizaina iezīmēm, pārveidotu balstiekārtu, bet standarta tehniku.

Atgādināsim, ka Opel zīmols, tāpat kā tā britu “dvīņubrālis” Vauxhall, pieder Stellantis. Auto gigants šodien paziņoja, ka Opel Grandland pēctecis tiks atklāts 2024. gada otrajā pusē un būs pilnībā elektrisks krosovers. Nosaukums vēl nav atklāts, taču iespējams, ka tas sauksies Grandland Electric, līdzīgi kā citi nesenie modeļi.

Zināms, ka jaunums tiks balstīts uz STLA Medium modulārās platformas; pirmdzimtais uz šī “ratus” būs “zaļais” krosovers Peugeot e-3008, kuram vajadzētu debitēt vēl šogad (iepriekš publicējām topošā SUV renderi). Opel pagaidām patur noslēpumā detaļas par Grandland pēcteča tehnoloģiju, taču nav izslēgts, ka tā būs kopīga arī ar franču “radinieku”.

Arī šajā gadījumā vēl nav precīzu datu par elektriskā 3008 “pildījumu”. Paredzams, ka modelim būs versijas ar vienu elektromotoru, kas novietots uz priekšējās ass, un varianti ar divu dzinēju spēkstaciju. Pēc provizoriskiem datiem, jauda būs no 180 līdz 300 ZS. Zināms, ka modeļiem uz šīs platformas maksimālais nobraukums ar vienu uzlādi būs līdz 700 km.

Stellantis norādīja, ka jaunā Opel ražošana tiks uzsākta tajā pašā rūpnīcā Eizenahā (Tīringene, Vācija), kur tiek ražots pašreizējais Grandland. Auto gigants paziņoja, ka tas investē 130 miljonus eiro, lai modernizētu ražotni un sagatavotu to jaunā videi nekaitīgā automobiļa ražošanai.

Kā jau iepriekš uzzinājām, Opel plāno no 2028. gada Eiropā pārdot tikai pilnībā elektriskos modeļus. Tādējādi izziņotais “zaļais” pēctecis Grandland pievienosies Opel Corsa Electric, Mokka Electric, Astra Electric, kā arī Opel Rocks Electric, kas ir franču Citro¸n Ami kvadricikla “dvīņubrālis”.

Pagājušajā nedēļā tika ziņots, ka Stellantis varētu uzbūvēt akumulatoru rūpnīcu un sākt kompakto elektromobiļu ražošanu Spānijā. Runa ir par tādu, kura pamatā būs STLA Small platforma. Par to vēl notiek diskusijas, bet, ja tiks panākta vienošanās ar Spānijas valdību, to, visticamāk, varētu sākt ražot 2025. gadā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rīgas centrā sieviete aplaupa gājēju, draudot ar ierocim līdzīgu priekšmetu
Next post GM atvadās no sestās paaudzes Chevrolet Camaro un intriģē par pēcteci