Oranžais brīdinājums: Kurzemē un Vidzemē gaidāma ļoti stipra snigšana

author
1 minute, 56 seconds Read

Otrdien, 13. decembrī, atsevišķas sniega mākoņu zonas dienas laikā vietām Kurzemē un Vidzemē atnesīs ļoti stipru snigšanu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina, ka piekrastes rajonos gaidāmi vētras apstākļi ar spēcīgāku vēju.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ir izsludinājis oranžo bīstamības pakāpi sniega un sniegputeņu dēļ Kurzemē un Vidzemē. Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē, ka hidrometeoroloģiskie apstākļi reģionā tiek prognozēti salīdzinoši reti. Jums ir jābūt gatavam dabas stihiju radītiem bojājumiem un zaudējumiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina, ka snigšanas un sniegputeņa laikā redzamība būs samazināta līdz 500-1000 metriem. Snigšanas laikā var veidoties nevienmērīgas sniega kupenas.

“Oranžais” brīdinājums ir spēkā no plkst. 8 līdz 20.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina būt gataviem tam, ka ļoti stipra snigšana lielās teritorijās traucēs satiksmi uz ceļiem, dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju kustību un traucēs brīvdabas aktivitātēm.

Kā jau iepriekš ziņots, otrdien ciklons virzīsies tālāk uz ziemeļiem, tā centrs atradīsies virs Igaunijas.

Debesis būs apmākušās un daudzviet snigs, Kurzemē un Vidzemē, kā arī jūras piekrastē snigs stipri. Ceļi būs slideni, dažviet veidosies sniega kupenas, un snigšanas laikā pasliktināsies redzamība.

Pūtīs mainīga virziena vējš, bet Kurzemes piekrastē no rīta vējš iegriezīsies no ziemeļrietumu uz rietumu un pastiprināsies, piekrastē brāzmās sasniedzot 15-19 metru sekundē.

Maksimālā temperatūra gaidāma 0…-5 grādu robežās.

Rīgā dienas laikā saglabāsies mākoņains laiks, brīžiem snigs. Snigšanas laikā ceļi būs slideni un redzamība pasliktināsies.

Otrdienas rītā plkst. 6.30 sniegs un apledojums visā Latvijā ir apgrūtinājis satiksmi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, īpaši apgrūtināti satiksmes apstākļi daudzviet Kurzemē un Vidzemē sniega sanesumu dēļ, portālu informēja Latvijas Valsts ceļi.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: