Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 0 Sekunde(-s)

Prokuratūra piemērojusi 2480 eiro lielu naudas sodu Latgales Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas galvenajam inspektoram par nelikumīgu informācijas nodošanu no datu bāzēm un citiem nodarījumiem, liecina publiski pieejamais lēmums.

Policists tika apsūdzēts par to, ka viņš, būdams valsts amatpersona un ticis brīdināts par ziņu neizpaušanu, izpauda neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums.

Pie policista bija vērsies kāds draugs un lūdzis nodot viņam informāciju par konkrētu personu, transportlīdzekļu, to īpašnieku un turētāju datiem.

Izmantojot dienesta pienākumu veikšanai piešķirtos piekļuves rekvizītus, policists vairākkārt autorizējās Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes administrētajās sistēmās, kur veica informācijas meklēšanu par konkrētām personām, personu dzīvesvietām, personu kodiem, transportlīdzekļiem, to īpašniekiem un turētājiem, norāda apsūdzība.

Pēc tam policists nodeva iegūtās ziņas, izmantojot komunikācijas platformu viedtālruņos.

Policists arī apsūdzēts par to, ka savā dzīvesvietā bez atļaujas glabāja Nagana konstrukcijas 1895.-1930.gada parauga revolvera rāmi ar stobru un rokturi un “Buldog” tipa revolveri, kurš nav derīgs šaušanai, taču saturēja šaujamieroča būtiskas sastāvdaļas – stobru, rāmi un veltni.

Viņš arī ieguva savā valdījumā un nelikumīgi glabāja arheoloģiskās senlietas, proti, monētas 304 eiro kopvērtībā.

Prokuratūra kā galīgo piemēroja 2480 eiro naudas sodu.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts drošības dienests.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Doma laukumā durvis ver Laimas labdarības namiņš
Next post Iedzīvotāji un viesi apmeklē Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu