Lasīšanas Laiks:54 Sekunde(-s)

Otrdienas pievakarē paredzams, ka elektroenerģija būs ievērojami dārgāka. Kā liecina biržas “Nord Pool” dati, plkst. 18-19 cena par vienu kilovatstundu būs 66,5 centi.

Pēc biržas datiem, otrdien visu dienu elektroenerģijas cena būs visai augsta – ap 50-55 centiem par kilovatstundu. Cenas pīķis gaidāms pievakarē no 18-19, kad elektroenerģijas cena būs 66,5 centi par kilovatstundu.

Elektroenerģijas cena mazliet samazināsies vakarā – pēc plkst. 21, bet pēc pusnakts elektroenerģijas cena būs 28,3 centi par kilovatstundu.

Decembrī atkal palielinājusies diennakts vidējā elektroenerģijas cena. Aizvadītajā nedēļā diennakts vidējā elektroenerģijas cena bija 36,2 centi par kilovatstundu, kas ir augstākais rādītājs kopš septembra sākuma, kad elektrība vidēji maksāja 44,1 centu par kilovatstundu.

“Nord Pool” reģiona elektroenerģijas cenu kāpumu aizvadītajā nedēļā galvenokārt veicināja vēsāki laikapstākļi, kuru rezultātā kopējais reģiona patēriņš kāpa par 9%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Turklāt cenu pieaugumu ietekmēja arī atomelektrostaciju izstrādes samazinājums nedēļas nogalē – no piektdienas galvenā ģeneratora problēmu dēļ uz deviņām dienām tika apturēts Zviedrijas Oskarshamnas trešais reaktors. Tomēr straujāku cenu kāpumu bremzēja vēja elektrostaciju izstrādes pieaugums “Nord Pool” reģionā par 36%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

S 14 dekabrya. WhatsApp shokiroval vseh neozhidannym izmeneniem 9 Previous post No 14. decembra. WhatsApp ir šokējis visus ar negaidītu izmaiņu
15021027t1h48e8 Next post Vilcienu nedzirdēja un neredzēja: kārtējā traģēdija mūzikas austiņu dēļ