Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 17 Sekunde(-s)

Izraēlas armija paziņojusi, ka pēc pamiera beigām piektdienas rītā atsākusi kaujas Gazas joslā.

“”Hamās” pārkāpa operatīvo pauzi un turklāt apšaudīja Izraēlas teritoriju,” paziņoja Izraēlas armija. “Izraēlas Aizsardzības spēki ir atsākuši kaujas pret “Hamās” teroristisko organizāciju Gazas joslā.”

Tā pavēstīja, ka iznīcinātāji “pašlaik uzbrūk “Hamās” teroristu mērķiem” Gazas joslā, un AFP žurnālisti ziņo par gaisa triecieniem teritorijas ziemeļos un dienvidos.

Kā ziņo AFP žurnālists, Gazas pilsētā redzami Izraēlas aviācijas uzlidojumi un artilērijas triecieni.

“Hamās” kontrolētā Veselības ministrija paziņoja, ka triecienos nogalināti trīs cilvēki Gazas dienvidu pilsētā Rafāhā.

Kāds “Hamās” tuvs avots aģentūrai AFP sacīja, ka grupējuma bruņotais spārns ir saņēmis “pavēli atsākt kaujas” un “aizsargāt Gazas joslu”, un tiek ziņots par smagām kaujām Gazas pilsētas daļās.

Kaujas atsākās neilgi pēc tam, kad Izraēlas armija paziņoja, ka pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti.

Stundu pēc kauju atsākšanās vairākās apdzīvotās vietās Gazas joslas tuvumā atskanēja sirēnas, kas brīdināja par iespējamu raķešu apšaudi, un Izraēlas iestādes paziņoja, ka tās atsāk drošības pasākumus šajā rajonā, tostarp slēdz skolas.

Piektdienas rītā beidzās Izraēlas un grupējuma “Hamās” pagaidu pamiers, un neviena no pusēm, ne starpniece Katara nepaziņoja par tā pagarināšanu.

Pamiers beidzās piektdien plkst.7 (pēc vietējā un Latvijas laika). Kaujas tika pārtrauktas pirms nedēļas, 24.novembrī. Sākotnēji tas ilga četras dienas, bet pēc tam ar Kataras un citas starpnieces Ēģiptes palīdzību tika pagarināts par vairākām dienām.

Nedēļu ilgā pamiera laikā “Hamās” un citi kaujinieki Gazas joslā atbrīvoja vairāk nekā 100 ķīlnieku, no kuriem lielākā daļa bija izraēlieši, apmaiņā pret 240 palestīniešu atbrīvošanu no Izraēlas cietumiem. Gandrīz visi atbrīvotie bija sievietes un bērni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Decembra pirmajā dienā vietām Latvijā spēcīgi snigs Previous post Decembra pirmajā dienā vietām Latvijā spēcīgi snigs
“Hamās” pirms pamiera beigām atbrīvojis astoņus izraēliešu ķīlniekus Next post “Hamās” pirms pamiera beigām atbrīvojis astoņus izraēliešu ķīlniekus