Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 51 Sekunde(-s)

Paņemot kaķi vai suni no ielas, svarīgi ir ne tikai nodrošināt tā veselību, bet arī pielāgot mīluli dzīvei jaunās mājās. Kā to izdarīt, stāsta veterinārārsts Aleksejs Sibiļevs.

1. darbība: mājdzīvnieka veselības pārbaude

Pirmkārt, jauns mīlulis ir jāparāda veterinārārstam. Turklāt ieteicams to izdarīt pēc iespējas ātrāk. “Veterinārārsts veiks sākotnējo apskati un noteiks dzīvnieka stāvokli. Ja ir aizdomas par slimību klātbūtni, tiks noteikti papildu testi. Profesionāls viedoklis palīdzēs saglabāt mājdzīvnieka veselību un aizsargāt ģimenes locekļus,” saka Aleksejs Sibiļevs.

2. darbība: novietojiet mājdzīvnieku karantīnā

Ja mājā dzīvo citi dzīvnieki, tad sākumā āra kaķis vai suns ir jāizolē no tiem. Veterinārārsts iesaka jauno draugu ievietot atsevišķā telpā uz 2-3 nedēļām.

“Karantīnas laikā dzīvnieks ir jāuzrauga. Svarīgi rādītāji ir uzvedība, apetīte, acu un mutes gļotādas stāvoklis, izkārnījumu konsistence un krāsa. Ja norādītajā laika posmā neparādās negatīvas pazīmes, atradenīti var droši palaist satikt citus mājdzīvniekus,” atzīmēja veterinārārste.

Solis Nr.3: ārstē pret parazītiem un vakcinē

Pat pēc vienas dienas pavadīšanas ārā, dzīvnieks, visticamāk, savāks blusas un parazītus. Pirmkārt, jums ir jāatbrīvojas no tiem. Lai sāktu, jaunais iemītnieks ir jānomazgā siltā ūdenī. Veterinārārsts vannošanas laikā iesaka lietot kaķiem un suņiem paredzētu šampūnu ar akaricīdu komponentiem.

“Kad dzīvnieks ir sauss, nepieciešams to ārstēt pret ārējiem parazītiem (blusām un ērcēm). Šim nolūkam ir pilieni, tabletes, apkakles un aerosoli. Lai cīnītos ar iekšējiem parazītiem, tas ir, helmintiem (tārpiem), visbiežāk izmanto tabletes vai suspensijas,” komentēja veterinārārste.

Jūs varat vakcinēt savu mājdzīvnieku 10 dienas pēc ārstēšanas. “Vakcinācija ir obligāts pasākums pat mājdzīvniekiem, jo vīruss var iekļūt mājā, piemēram, uz saimnieka apaviem, bet dzīvniekam no ielas tas ir absolūti svarīgi,” piebilda veterinārārste.

4. solis: sabalansējiet savu uzturu

Ielu dzīve neveicināja dzīvnieka pareizu gremošanas procesu, saka Aleksejs Sibiļevs. Sākumā, kad dzīvnieks ir atradis jaunas mājas, veterinārārsts iesaka padarīt mājdzīvnieka uzturu vieglāku un diētiskāku. Jāsamazina arī dzīvnieka patērētās barības daudzums.

Solis Nr.5: pielāgojieties ģimenes dzīvei

Nav universālu ieteikumu, kā ielas mājdzīvnieku pielāgot dzīvokļa dzīvei. Daži cilvēki pie tā ātri pierod, bet citi prasīs laiku. “Nav skaidru ieteikumu psiholoģiskai adaptācijai, jo katram dzīvniekam ir savs raksturs. Klaiņojošie dzīvnieki vai nu vispār nevarēja sazināties ar cilvēkiem, vai arī viņiem ir bijusi slikta pieredze ar šādu saziņu, tāpēc saimniekam jābūt pacietīgam un stipram. Tikai sirsnīga mīlestība un rūpes palīdzēs saprasties ar savu mīluli,” rezumē veterinārārste.

2 thoughts on “Paņēmām dzīvnieku no ielas: ko darīt tā dzīves pirmajās nedēļās jaunās mājās

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Kāds ir visgrūtākais vecums suņiem?  Previous post Kāds ir visgrūtākais vecums suņiem? 
Šokējoša izmeklēšana: kur Daugavpilī pazuda pagalma kaķi? Next post Šokējoša izmeklēšana: kur Daugavpilī pazuda pagalma kaķi?