Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 53 Sekunde(-s)

Par vasarā notikušo ieslodzītā Māra Kovaļova bēgšanu no Rīgas Centrālcietuma ierosinātas 16 disciplinārlietas, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) ir saņēmusi un izvērtējusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) sagatavoto ziņojumu par veikto visaptverošo pārbaudi Rīgas Centrālcietumā par ieslodzītā bēgšanas gadījumu. Pārbaudes rezultātā IeVP ir ierosinājusi 16 disciplinārlietas pret Rīgas Centrālcietuma darbiniekiem un amatpersonām.

Vērtējot darbinieku un amatpersonu atbildību ikdienas dienesta pienākumu izpildē, konstatētas nepilnības, vēsta ministrija. Ministre ir arī uzdevusi IeVP organizēt visaptverošas un neplānotas pārbaudes visās ieslodzījuma vietās Latvijā, lai izslēgtu iespējamus ieslodzīto bēgšanas mēģinājumus, kā arī pārbaudītu, kā ieslodzījuma vietas ievēro drošības prasību izpildi un organizē ikdienas procesus.

“Sabiedrības un valsts drošība ir absolūta prioritāte, tāpēc ministrija turpinās sistemātiski strādāt pie kriminālsodu izpildes reformas, tostarp procedūru, darbinieku mācību un infrastruktūras uzlabošanas,” sola ministrija. Tuvākajos gados cietumu darbiniekiem ikdienas darba pienākumu izpildē plānots ieviest ķermeņa videokameras, kas būšot instruments, kas stiprināšot drošību ieslodzījuma vietās, domā ministre.

Pēc visaptverošās pārbaudes Rīgas Centrālcietumā izvērtēšanas Lībiņa-Egnere iniciējusi ekspertu padomes organizēšanu, kuras sastāvā tiks iekļauti Tieslietu ministrijas, IeVP, Valsts probācijas dienesta, Tiesībsarga biroja, nevalstisko organizāciju pārstāvji un starptautiski atzīti eksperti. Ekspertu padome piedalīsies ceļa kartes izstrādē attiecībā uz savlaicīgu rīcību personāla piesaistei un sekmīgu pāreju uz jaunu ieslodzījuma izpildes procesu gan jaunajā Liepājas cietumā, gan citās ieslodzījuma vietās.

Tāpat tiks stiprinātas Ieslodzījuma vietu pārvaldes nodarbināto profesionālās zināšanas jaunajā Ieslodzījuma vietu pārvaldes Mācību centrā, kas durvis vērs 2024.gadā. Mācību centrā tikšot nodrošinātas jaunas mācību programmas ieslodzījuma vietu personāla, un tam būs būtiska loma arī jaunā Liepājas cietuma darbinieku sagatavošanas procesā, nodrošinot jaunai resocializācijas sistēmai atbilstošu zināšanu bāzi, mācību vidi un infrastruktūru.

Pašlaik esot sākts darbs pie Kriminālsodu izpildes likuma izstrādes, ar kuru ieslodzījuma vietās ir plānots stiprināt dinamiskās drošības modeli, attīstīt kontaktpersonu sistēmu un ieviest intensīvāku notiesāto individuālā izvērtējuma iespēju.

Ņemot vērā cilvēkresursu trūkumu Ieslodzījuma vietu pārvaldes struktūrvienībās, nākamā gada budžeta ietvaros iekļauts un atbalstīts tieslietu ministres priekšlikums Ieslodzījuma vietu pārvaldei papildus piešķirt 3,5 miljonus eiro. Papildu finansējums paredzēts, lai nodrošinātu motivētu personālu valsts iekšējās drošības stiprināšanai, kas efektīvi darbotos ar vainīgo personu resocializēšanu.

Jau ziņots, ka 23.jūlijā no Rīgas Centrālcietuma izbēga par slepkavības mēģinājumu aizdomās turētais, 1993.gadā dzimušais Māris Kovaļovs, kuru dažu stundu laikā izdevās aizturēt Sarkandaugavā.

Par ieslodzītā bēgšanu ir sākts kriminālprocess, kas izskatīšanai nodots Rīgas pilsētas tiesai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Auto riepu servisos veidojas rindas ziemas riepu maiņai
Next post No nākamās nedēļas būs izmaiņas vilcienu reisiem Siguldas virzienā