Par skolotāju tiesībām veikt kratīšanu pie Latvijas skolēniem savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu

0
(0)

Seimā tiks iesniegta petīcija par vardarbības novēršanu skolā, kas saņēmusi vairāk nekā 10 tūkstošus parakstu. Iniciatīvas autori piedāvā izveidot tiesisko regulējumu, lai skolu administrācijām būtu reālas pilnvaras apkarot vardarbību.

Tātad konkrēti pirmais iesnieguma punkts ir ieviest grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas dos izglītības iestādes pārstāvjiem tiesības veikt skolēnu kratīšanu, tostarp pārbaudīt viņu somas.

Tāpat Izglītības likumā būtu jāiekļauj punkti, kas skaidri iezīmēs rīcību vardarbības gadījumā pret skolēniem vai pašiem skolotājiem.

Turklāt iniciatīvas autori piedāvā skolu direktoriem dot tiesības noteikt, kuri skolēni tiek turēti klasē un kuri tiek nosūtīti uz mājmācību par sliktu uzvedību.

Iniciatīvas autori piedāvā arī sodīt vecākus.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzskata, ka ir steidzami jādod direktoriem tiesības problemātiskos skolēnus izslēgt no skolas un piespiest viņus mācīties tālāk ārpus skolas.

Tāpat nepieciešams veikt grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, dodot izglītības iestādēm tiesības pārmeklēt skolēnu somas.

Tas arī aicina atbildēt vecākiem, ja viņi nerisina sava bērna uzvedības problēmas vai neinformē skolu, ka viņu bērns var apdraudēt citu cilvēku veselību un drošību.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »