Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 27 Sekunde(-s)

Līdz 31. maijam rīdzinieki tiešsaistē varēs saņemt bezmaksas kardiologu un uztura speciālistu konsultācijas, informēja pacientu biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.

Platformā www.medon.lv notiks konsultācijas ar kardiologu Eināru Rudzīti un sertificētu uztura speciālisti Evu Kataja. Interesenti tiek aicināti pieteikties konsultācijām vietnē www.medon.lv/sirds-mazspeja.

Ir zināms, ka sirds mazspējas risks pieaug, pieaugot vecumam, un 12-14% cilvēku, kas vecāki par 80 gadiem, ir konstatēta sirds mazspēja. Ņemot vērā vispārējās tendences, tiek lēsts, ka Latvijā no sirds mazspējas var ciest vairāk nekā 50 000 cilvēku. Taču diemžēl ne visi cilvēki savlaicīgi veic profilaktiskās pārbaudes un pievērš uzmanību savai veselībai.

Sirds mazspēja ir biežs hospitalizācijas un nāves iemesls. Arvien vairāk pētījumu apstiprina saikni starp sirds mazspēju un citām diagnozēm, tostarp cukura diabētu un nieru slimībām. Sirds un nervu sistēmas traucējumi skar vairāk nekā vienu miljardu cilvēku visā pasaulē.

Saskaņā ar pasaules pētījumiem aptuveni 30 % pacientu ar sirds mazspēju ir 2. tipa cukura diabēts, 33-64 % pacientu ar sirds mazspēju ir hroniskas nieru slimības, un 50 % pacientu ar 2. tipa cukura diabētu attīstās hroniskas nieru slimības.

Kā pārbaudīt nieres

Ar šo pirmdienu sākas arī Nieru veselības nedēļa, kuras mērķis ir uzlabot nieru slimību agrīnu diagnosticēšanu. Tas ir svarīgi, jo lielākā daļa nieru problēmu sākas nepamanītas.

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam tiek piedāvāts BEZMAKSAS albuminūrijas skrīninga tests bezkontakta analīžu punktos laboratorijā E. Gulbis, lai urīna testu varētu veikt mājās un savlaicīgi atklāt iespējamās nieru problēmas.

Latvijas Nefrologu asociācijas prezidente Ieva Ziediņa šajā sakarā norāda: cilvēkiem ir kauns runāt par nierēm un urīnu, viņiem ērtāk ir runāt, piemēram, par sirds veselību. Tomēr, cilvēkam novecojot, noveco visas orgānu sistēmas, arī nieres. Jo vecāks kļūst cilvēks, jo lielāks risks saslimt ar nieru slimību, kas var attīstīties bez simptomiem.

Tāpēc ir lietderīgi veikt bezmaksas testu. Kā jau minēts, E. Gulbja laboratorijā bezmaksas testus varēs veikt no 22. maija. Gulbis – līdz pat šā gada decembrim – varat saņemt bezmaksas urīna testu mājās, lai noskaidrotu, vai jūsu urīnā ir olbaltumvielas, kas var liecināt par veselības problēmām.

Kam ieteicams veikt šo testu reizi gadā: cilvēkiem, kas vecāki par 40 gadiem, un cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu, lieko svaru, sirds slimībām vai diabētu.

Hronisku nieru slimību var izraisīt vairāki faktori. Visbiežāk sastopamie nieru slimību cēloņi ir diabēts, augsts asinsspiediens un hronisks nieru iekaisums jeb glomerulonefrīts, kas var ilgt gadiem ilgi un galu galā izraisīt nopietnas slimības.

Arī nieru veselības nedēļas laikā Latvijas Nefrologu biedrība aicina pierakstīties uz bezmaksas konsultāciju pie nefrologa.

Kurp doties:

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusā: * Rīgā (pieraksts pa tālruni 24804478) ārsti tiks pieņemti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusā. Rīgā (var pierakstīties pa tālruni 24804478);

  • Valmierā (pierakstīties pie ārsta var pa tālruni 64202603 vai 64202601) ārsti pieņems Vidzemes slimnīcā, Jumaras ielā 195;
  • Daugavpilī (pieraksts pa tālruni 65422419) ārsti pieņems Daugavpils reģionālās slimnīcas Centrālajā poliklīnikā Viestura ielā 5.

Obligāti jāpiesakās, jo vietu skaits ir ierobežots. Ierodoties uz konsultāciju, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī ieteicams ņemt līdzi iepriekš veiktos izmeklējumus, izmeklējumus un lietojamo medikamentu sarakstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No 1. jūlija Latvijā palielināsies elektroenerģijas tarifi. Regulators iesaka taupīt naudu
Next post “Par ko mēs maksājam nodokļus?” – Latvijā ir konstatēts policijas trūkums