Lasīšanas Laiks:47 Sekunde(-s)

Par to ministrs vakar paziņoja arī tviterī. SGD šonedēļ uzņēmējiem, no kuriem lielākā daļa ir pašnodarbinātie, izsūtīja automātiskus SGD sistēmas aprēķinus par avansa maksājumiem, kas jāveic līdz 23. martam.

VID tīmekļa vietnē paskaidrots, ka pēc divu gadu pārtraukuma šogad pašnodarbinātajiem atkal ir jāveic avansa maksājumi. Tie tika atcelti 2021. un 2022. gadā kā viens no atbalsta pasākumiem krīzes laikā Covid-19 dēļ. Tomēr, ņemot vērā izmaiņas nodokļu režīmā pandēmijas laikā, liels skaits cilvēku izvēlējās pašnodarbinātā statusu, pat nenojaušot, ka nodokļu maksāšana pēc deklarācijas iesniegšanas ir tikai pagaidu pasākums.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumi par pašnodarbinātām personām tika ieviesti 1998. gadā. Šobrīd ir spēkā Ministru kabineta 2018. gada noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību, kuriem ir pielikums par avansa maksājumiem. Lai mainītu šo kārtību, Ministru kabinetam tikai nedaudz jāpielāgo noteikumi. Pretējā gadījumā lielai daļai pašnodarbināto līdz vasaras sākumam būs jāsamaksā ienākuma nodoklis par iepriekšējo gadu, kā arī ienākuma nodoklis par kārtējā gada pirmo pusgadu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Valsts ieņēmumu dienests pieļāvis kļūdu: iedzīvotājiem nepareizi aprēķināts ienākuma nodoklis Previous post Valsts ieņēmumu dienests pieļāvis kļūdu: iedzīvotājiem nepareizi aprēķināts ienākuma nodoklis
Valsts robežsardze: Daugavpilī parādās sludinājumi, kas piedāvā iesaistīties nelegālās darbībās Next post Valsts robežsardze: Daugavpilī parādās sludinājumi, kas piedāvā iesaistīties nelegālās darbībās