Pasta pakalpojumi Latvijā sadārdzināsies

0
(0)

No 1. janvāra pieaugs vēstuļu un paku sūtīšanas tarifi, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātais VAS Latvijas pasts vispārējo pasta pakalpojumu tarifu projekts.

No šodienas stājas spēkā jauni vēstuļu un paku pasta sūtījumu tarifi, bet no 1. marta – preses sūtījumu piegādes tarifi.

Kāpēc?

SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola sacīja, ka Latvijas Pasta kopējās izmaksas ir pieaugušas, jo ir palielinājušās algas un izdevumi par degvielu, apkuri, elektrību utt. Vienlaikus samazinās universālo pasta pakalpojumu īpatsvars Latvijas Pasta sniegto pakalpojumu grozā, kas nozīmē, ka šos pakalpojumus izmanto arvien mazāk iedzīvotāju.

“Ņemot vērā, ka preču skaits samazinās straujāk nekā izmaksas, šo pakalpojumu tarifi pieaug,” skaidro Ozola.

Jaunas cenas

Līdz ar jauno tarifu stāšanos spēkā:

vienkāršie A klases pasta sūtījumi, kas sver līdz 20 g, Latvijas teritorijā maksās 1,65 eiro līdzšinējo 1,20 eiro vietā,
ierakstīta paka (1-2 kg) – 6,21 EUR iepriekšējo 2,97 EUR vietā.
Starptautisko pasta pakalpojumu tarifu izmaiņas nav būtiskas:

Par vienkāršu A klases vēstuli uz ASV, kas sver līdz 20 g, būs jāmaksā 1,83 eiro, nevis 1,67 eiro,
Ierakstīta sūtījuma piegāde uz ASV (ne vairāk kā 1 kg) – 25,05 eiro iepriekšējo 23,91 eiro vietā.
Turklāt starptautisko vēstuļu korespondences sūtījumu tarifi tiks iedalīti četrpadsmit grupās pa valstīm un teritorijām, bet paku sūtījumi – astoņās grupās.

No 1. marta stāsies spēkā arī SPRK apstiprinātie tarifi par preses piegādes pakalpojumiem, kas balstīti uz abonēšanu. Faktiskie maksājumi izdevējiem par publikāciju piegādi būs atkarīgi no Ministru kabineta noteiktās piegādes pakalpojumu apmaksas kārtības. Paredzams, ka šī procedūra tiks pārskatīta gada sākumā līdz ar 2023. gada valsts budžeta pieņemšanu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »