Pavasaris: Laringīts bērniem, simptomi un ārstēšana

Laringīts bērniem ir viena no visbiežāk sastopamajām SARS formām. Bērns to var saslimt vairākas reizes gadā ar dažādas pakāpes simptomiem. Kā ārstēt laringītu bērniem mājās, kā atšķirt šo slimību no visām citām elpceļu infekciju formām – mēs jums sīki pastāstīsim.

Bērniem var būt divas laringīta formas – akūta un hroniska. Ir pamats uzskatīt, ka otrā ir bīstamāka un smagāka. Tomēr, ja vecāki pareizi un savlaicīgi ārstēs savu bērnu ar laringītu, viņiem nebūs jāuztraucas par hroniskas slimības formas vai komplikāciju risku.

KAS IR LARINGĪTS
Laringīta slimība attīstās balsenē, aptuveni tur, kur atrodas mūsu balss saites. Patiesībā balsenes iekaisums ir klasiskais laringīts, kas ir viena no visizplatītākajām un biežākajām SARS formām bērniem.

Laringīts bērniem īpaši bieži izpaužas tā, ka balsene ne tikai iekaist, bet arī sašaurinās, radot apgrūtinātu elpošanu, diskomfortu un sāpes, īpaši runājot vai norijot. Dažkārt balsenes sieniņas sašaurinās tik ļoti, ka bērns pat nevar dzert, nemaz nerunājot par ēšanu vai runāšanu.

Šāda laringīta forma medicīnas leksikonā parādās kā “stenotizēts laringīts” (stenoze ir orgāna sašaurinājums). Stenotisko laringītu bērniem var izraisīt dažādi iemesli, piemēram, alerģijas lēkme, strauji progresējoša infekcija, elpceļu dedzināšana u. c. Stenotiskais laringīts, ko izraisījusi infekcija, bērniem bieži vien izvēršas par tā saukto viltus krupu.

LARINGĪTS BĒRNIEM: SIMPTOMI
Laringīts bērniem parasti ir atpazīstams – jebkuram vecākam var rasties aizdomas par šādām pazīmēm:

Bērnam ir drudzis (kas ir droša infekcijas pazīme);

bērnam ir gaudošs klepus;

mainās balss (vai bērns kādu laiku vispār nerunā);

Papildus drudzim bērnam var būt arī dažas “klasiskas” infekcijas slimības pazīmes: iesnas, vispārējs vājums utt.

KĀ ĀRSTĒT LARINGĪTU BĒRNIEM
Laringīts bērniem 99% gadījumu ir vīrusu infekcijas izpausme (un retos gadījumos – alerģiska reakcija). Tāpēc ir saprotams, ka lielākajā daļā gadījumu tas netiek ārstēts ar antibiotikām vai pretalerģijas līdzekļiem. Arī pretvīrusu līdzekļi laringītu maz ietekmē, lai gan tie daļēji var palīdzēt mazināt bērna kakla sāpes un mazināt klepu. Tas, kas patiešām palīdz, ir tīrs, svaigs un vēss iekštelpu gaiss un daudz dzeramā ūdens. daudz labvēlīgāk slimam bērnam ir elpot sasalušo gaisu, sēžot mājās ar kažokādu cepuri, nekā elpot sausu un karstu gaisu, staigājot pa dzīvokli autiņā. Bērnam ar laringītu, kuram patiešām ir grūti elpot, optimālais istabas klimats ir šāds: temperatūra ne augstāka par 18 °C, mitrums 55-70 %.

Atveseļošanās procesā liela nozīme ir arī bagātīgam dzeršanas režīmam. Fakts ir tāds, ka šķidruma pārpalikums bērna organismā padara retākas ne tikai viņa asinis, bet arī gļotas. Kļūstot vairāk šķidruma, tas neuzkrājas iekaisušajā balsenē, bet gan vieglāk atkrēpojas.

No infekcijas puses jāveic simptomātiska ārstēšana:

Ja bērna temperatūra paaugstinās virs 38° C, tā ir jāsamazina – jādod bērnam pretdrudža zāles.

Lai atvieglotu laringītu, ir jāuztur “darbspējīga” deguna elpošana – tātad, ja deguns ir “aizsprostojies” un nevar brīvi elpot, jāpilina vazokonstriktors.

Tā kā laringīts bērniem uz kādu laiku “iziet no ierindas” balsenes iekaisuma procesa dēļ, ideālā variantā tos vajadzētu pēc iespējas mazāk traucēt un sasprindzināt. Lai to izdarītu, bērnam dažas dienas ir jāatpūš balss.

Ļoti izplatīta kļūda, ko daudzi vecāki pieļauj, tiklīdz no bērnistabas dzird skaļu klepu, ir mēģināt lietot atkrēpošanas līdzekļus. Taču tieši laringīta gadījumā jebkurš atkrēpošanas līdzeklis var izraisīt aizsprostojumu balsenē.

Fakts ir tāds, ka laringīta gadījumā iekaisušais balsenes kakls jau tā tikko ielaiž mazāk gaisa nekā parasti. Tomēr atkrēpošanas līdzekļu būtība ir vēl vairāk stimulēt krēpu, t. i., gļotu, izdalīšanos. Iekaisušas balsenes šaurais rīkles kakls vienkārši nespēj tikt galā ar šādu “slogu”, cenšoties izspiest lielu daudzumu krēpu, un tas tiek bloķēts.

Vēl viens tabu bērnu laringīta ārstēšanā ir karsta tvaika inhalācijas. Aizlieguma iemesls ir tāds pats kā mukolītisko līdzekļu (atkrēpošanas līdzekļu) gadījumā: karstais tvaiks uzpūš izžuvušās gļotu garozas un palielina to izmēru. Un līdz ar to rada balsenes sastrēguma risku.

Lai mazinātu iekaisumu balsenē, varat dot bērnam kādu no īpašajiem aptiekas produktiem, kas paredzēti sūkšanai vai irigācijai mutē.

Noteikti jautājiet padomu savam ārstam!

LARINGĪTA PROFILAKSE BĒRNIEM
Tā kā laringīts bērniem ir vīrusu izraisīta elpceļu infekcija, šīs slimības profilakse ir līdzīga kā visu citu ARI profilakse – ir jāstiprina bērna imūnsistēma. Taču nevis ķerties pie aptiekas preparātiem, bet gan izmantot dabiskus apstākļus:

Bērnam jādzīvo telpā ar normālu, “veselīgu” klimatu;

bērnam jāēd veselīgs un daudzveidīgs uzturs;

Biežas un garas pastaigas svaigā gaisā ir obligāta prasība!

Ja bērns vairāk nekā trīs reizes gadā slimo ar akūtu elpceļu infekciju (tostarp laringītu) – tas noteikti ir iemesls konsultēties ar ģimenes ārstu.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Katram trešajam zēnam un katrai piektajai meitenei pusaudžu vecumā ir liekais svars

Psihologi ir izskaidrojuši, kāpēc mūsdienu bērni nespēj koncentrēties uz kādu uzdevumu

Līdz ar siltajām dienām Bērnu slimnīcā nonākuši vairāki bērni ar traumām

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk