Pensionāri sūdzas par pārtikas paku kvalitāti

0
(0)

Kāda pensionāre kanāla TV24 raidījumā Uz līnijas zvanījusi, sašutusi par pārtikas paku jeb, kā viņa tos dēvē, “pakas nabagiem” saturu: “Vai šos konservus principā var ēst?” viņa jautā. Es labprāt pagatavotu tev vakariņas, bet es par to šaubos.” ka tu tās ēdīsi.

71 gadu vecā pensionāre stāstīja, ka visu mūžu nodzīvojusi Latvijā, un šeit joprojām dzīvo viņas bērni. Viņa ir neizpratnē: “Kā tas var būt, ka savā valstī esmu nabadzīga? Kāpēc man vajadzētu saņemt kaut kādu trūcīgās personas statusu?”

Labklājības ministrs Uldis Augulis norādīja, ka ir daudz faktoru, kas nosaka pensijas lielumu, tostarp darba stāžu.

“Kas attiecas uz sūtījumiem trūcīgajiem, es pārbaudīšu un jautāšu atbildīgajiem cilvēkiem, bet es gribētu ticēt, ka tie atbilst kvalitātes prasībām,” viņš teica.

Ziņu aģentūra LETA septembra beigās vēstīja, ka Rīgas pārtikas izdales punktā šogad izdalītas aptuveni 18 tonnas pārtikas, informēja pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Ziedojot pārtiku, Latvijas mazumtirgotāji gadā no izmešanas izglābj daudzus simtus tonnu pārtikas. Tas ne tikai samazina ietekmi uz vidi un ieguldīto resursu izšķērdēšanu, bet arī ir liela palīdzība ģimenēm, kurām tā nepieciešama, viņa piebilda.

Saziedoto pārtiku cilvēkiem izdala dažādas nevalstiskās organizācijas.

Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēkiem – ģimenēm ar bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem, invalīdiem un viņu tuviniekiem. Šogad banka palīdzējusi jau 16 087 cilvēkiem, izdalot 5359 pārtikas pakas, informēja Agita Kraukle.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »