Perevoščikovs: Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaitam ir tendence pieaugt

Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits ir pārsniedzis 500, no kuriem aptuveni pusei Covid-19 ir galvenā diagnoze, bet otrai pusei –  papildu saslimšana, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits kāpj – stacionēto ir vairāk nekā izrakstīto. Pieaug arī nāves gadījumu skaits. Pēc pēdējiem datiem, nedēļas laikā miruši 23 pacienti, kuriem bija diagnosticēts Covid-19, bet ne visi bija miruši tieši no Covid-19, lai arī tas bieži bija veicinošais faktors, kura dēļ saasinājās hroniskas saslimšanas.

Perevoščikovs atzina, ka pēdējās nedēļās pieaugusi saslimstība arī ar citiem elpceļu vīrusiem, taču attiecībā uz gripu situācija esot mierīgāka kā Latvijā, tā arī citās Eiropas valstīs.

Epidemiologs prognozē, ka saslimstība ar Covid-19 līdz pat pavasarim saglabāsies diezgan augstā līmenī – apmēram tādā, kāds ir patlaban. Tomēr viņš atgādināja, ka cilvēkiem ar normālu imunitāti un bez hroniskām slimībām saslimšana norit relatīvi vieglā formā. Gados vecākiem cilvēkiem un pacientiem ar hroniskām kaitēm Covid-19 gan var izraisīt smagākas sekas.

Jāņem vērā arī, ka imunitāte pēc saslimšanas vai vakcinācijas nav īpaši ilga.

Perevoščikovs atgādināja, ka veselības riska grupās esošajiem pacientiem vajadzētu vakcinēties gan pret Covid-19, gan pret gripu.

Tiem, kuri saslimuši ar Covid-19 vai citām respiratorajām slimībām, vajadzētu būt atbildīgiem pret apkārtējiem un palikt mājās, kamēr ir simptomi, un pēc tam vēl apmēram trīs dienas, bet kopumā pašizolācijas periods varētu nepārsniegt septiņas dienas. Attiecībā uz slimnieku kontaktpersonām nav stingras prasības palikt mājās, tomēr, ja kontaktpersonai ir iespēja neiet cilvēkos, būtu vēlams to izmantot, savukārt, ja bez iešanas publiskās vietās nevar iztikt, vajadzētu lietot sejas aizsargmasku, lai samazinātu iespēju aplipināt apkārtējos.

Perevoščikovs atgādināja, ka kontaktpersona var pārnēsāt infekciju, pat nejūtot nekādus saslimšanas simptomus. Cilvēks infekciozs paliek divas dienas pirms simptomu parādīšanās.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Šonedēļ veiks Rīgas siltumtīklu siltumnesēja iekrāsošanu. Aicina ziņot, ja parādās zaļgans ūdens

Savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par Lāčplēša dienas pasludināšanu par svētku dienu

Darbu sāk jaunais Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas un koordinācijas departaments

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk