Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Latvijas parlaments tikko ir pieņēmis likumu par obligāto militāro dienestu, un pie militārās reģistrācijas un iesaukšanas punktiem ir izveidojušās rindas no tiem, kas vēlas dienēt veselu gadu kaujas zābakos.

Šogad pirmais iesaukums būs brīvprātīgs, bet 260 cilvēki jau ir pieteikušies valsts aizsardzības dienestam. To vidū ir trīs sievietes un trīs ārzemēs dzīvojoši jaunieši. To atklāja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Tomēr vēl nav pārliecības, ka brīvprātīgie tiks nosūtīti uz karaspēku. Jo īpaši vēl ir jāizvērtē potenciālo iesaucamo veselības stāvoklis.

Kā jau ziņojām iepriekš, Saeima 5. aprīlī trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma likumu “Par Valsts aizsardzības dienestu”. Likums paredz pienākumu katram Latvijas pilsonim vīrietim vienu gadu pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas vai vienu gadu pēc skolas beigšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, iziet militāro dienestu. Tāpat noteikts, ka brīvprātīgi pieteikties dienestam OPP var arī sievietes vecumā no 18 līdz 27 gadiem.

Pirmā iesaukšana brīvprātīgi sāksies šā gada 1. jūlijā, un dienests būs obligāts no 2024. gada 1. janvāra. Otrā iesaukuma laikā Latvijas pilsoņi vispirms tiks aicināti pieteikties brīvprātīgajam dienestam. Tomēr nepieciešamības gadījumā tiks iesaukts trūkstošais 18 līdz 19 gadus vecu jauniešu skaits.

Šogad armijā vēlas tikt iesaukti 300-400 cilvēki. Ādažu militārā bāze, kurā tiks apmācīti jaunie karavīri, vienkārši nevar uzņemt vairāk.

Brīvprātīgi pieteikumi pirmajam iesaukumam tiks pieņemti līdz 15. maijam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Likumi: alimentu parādniekiem aizliegs apmeklēt spēļu zāles
Next post 8 īpašības, kas atgrūž vīriešus