Pieaug noziedzība jauniešu vidū: Labklājības ministrija cenšas izmitināt ieslodzītos

Latvijas valdība apstiprinājusi vienu no pasākumiem nelabvēlīgā situācijā esošu jauniešu atbalstam – valsts apmaksātu darba vietu nodrošināšanu bezdarbniekiem vecumā līdz 29 gadiem, kuri ir atbrīvoti no ieslodzījuma vai atrodas uz pārbaudes laiku.

Darba devējiem par “paklupšanu” maksās 50%

Noziedzības pieaugums jauniešu vidū šobrīd satrauc ikvienu, un ar to kaut kas ir jādara.

Grozījumi izdarīti Ministru kabineta noteikumos “Par aktīvo nodarbinātības pasākumu un bezdarba mazināšanas preventīvo pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību”. Šīs izmaiņas izstrādātas pēc Labklājības ministrijas un Tieslietu ministrijas iniciatīvas.

Evika Siliņa, labklājības ministre:

– Jauniešiem, kuri kādā dzīves posmā ir izdarījuši likumpārkāpumu, pēc aiziešanas no cietuma ir nepieciešams atbalsts, lai viņi varētu sākt normālu sociālo un darba dzīvi. Katrs cilvēks mums ir svarīgs, lai viņš realizētu savu potenciālu un dzīvē justos labi. Bezdarbnieki, kuri izcietuši sodu, tiks iesaistīti subsidētajā nodarbinātībā līdz 12 mēnešiem. Vienlaikus darba devējam tiks nodrošināta darba algas dotācija 50% apmērā no darba algas izmaksām, bet nepārsniedzot valstī noteikto minimālo mēneša darba algu.

Tāpat kā citiem bezdarbniekiem, kas piedalās subsidētās nodarbinātības programmā, arī šai jauniešu mērķa grupai nodarbinātības sākumposmā tiks nodrošināts mentors.

Plānots, ka sākotnēji “paklupušiem” varēs izveidot 50 valsts finansētas darba vietas. Tam paredzētais finansējums varētu būt 62 000 eiro 2023.gadā un 167 650 eiro 2024.gadā. Balstoties uz pilotprojekta rezultātiem un darba devēju aktivitāti, subsidēto darba vietu skaits var tikt palielināts.

Vairāk pērienu Rīgā

Pēc policijas ziņām, pusaudži arvien biežāk pulcējas grupās un uzbrūk citiem vienaudžiem. Izņēmums nav pēdējā laikā lielu sabiedrības rezonansi izraisījušais gadījums Imantā.

Nesen vairāki 12-13 gadus veci pusaudži sabiedriskajā transportā skaļi apsprieda plānu piekaut citu zēnu. Pasažieri reaģēja un izsauca pašvaldības policiju, kas spēja atpazīt vardarbīgos pusaudžus, noskaidrot, kurā skolā viņi mācās, un sazināties ar vecākiem. Cīņa tika novērsta.

Citā gadījumā divi 12 gadus veci zēni piekāvuši divus 8 gadus vecus zēnus.

Vidzemes priekšpilsētā 14-15 gadus vecu 25 pusaudžu grupa vajāja vienaudzi, kuram izdevās ieskriet mājā, un satracinātie vajātāji ēku apmētājuši ar akmeņiem.

Statistika šo tendenci atšifrē šādi: gada laikā pieaudzis pusaudžu likumpārkāpumu skaits saistībā ar narkotikām, zādzībām, traumām kautiņos.

No vairāk nekā 8000 nepilngadīgo 2022.gadā izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem 389 (par 72 vairāk nekā 2021.gadā) saistīti ar narkotiku lietošanu un glabāšanu, 32 ir sīkais huligānisms, 104 (vairāk par 37) ir miesas bojājumu nodarīšana, 570 (26). vairāk) – ar zādzībām. Taču kopumā tika ziņots par gandrīz 1000 pārkāpumiem mazāk nekā 2021. gadā. Bija arī 344 smagāki nodarījumi un 26 noziedzīgi nodarījumi.

Atklāts paliek jautājums, ko darīt ar riska grupā esošajiem pusaudžiem, kuri jau ir devušies uz likumpārkāpuma ceļu. Viens no risinājumiem būtu terapeitiskā skola, kas tiks atvērta vēlāk šogad, lai gan tā būs paredzēta nelielam skaitam nepilngadīgo, raksta laikraksts Diena.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Skolēniem sākas rudens brīvlaiks

Saņemtas jau vairākas sūdzības par iespējamu vienaudžu savstarpējo vardarbību skolās

Ogresgala bērnudārzā bērni atradušies pie atvērta otrā stāva loga. Iestāde nav informējusi vecākus

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk