Pieaugot saslimšanai ar elpceļu infekcijām, SPKC aicina vilkt maskas

author
1 minute, 24 seconds Read

Aizvadītajā nedēļā, no 5. līdz 11. decembrim, Latvijā par 3,6% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, portālu “Delfi” informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Kā norāda SPKC, aizvadītajā nedēļā Latvijā kopumā reģistrēti 2842 jauni Covid-19 gadījumi, bet pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars, kas sasniedzis 21,6%. Tāpat par 13,8% pieaudzis pacientu skaits stacionāros.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies tikai Latgalē un Pierīgā, bet pieaudzis Kurzemē, Rīgā, Vidzemē un Zemgalē. Eiropas Savienībā nedaudz turpina pieaugt saslimstība ar Covid-19. Latvijā saslimstība ar Covid-19 turas zem ES vidējā radītāja.

Tomēr, turpinoties ievērojamam saslimstības pieaugumam ar dažādām elpceļu infekcijas slimībām, riska grupu iedzīvotājus aicinām lietot sejas maskas vai respiratorus FFP2. To lietošana ir nepieciešama slēgtajās telpās, kur nav iespējams distancēties no citiem cilvēkiem, īpaši vietās, kur ir liels cilvēku skaits, notiek drūzmēšanās, nav nodrošināta pietiekama ventilācija. Labākais variants ir atturēties no šādu vietu apmeklēšanas, īpaši ar maziem bērniem, vai cilvēkiem ar hroniskām slimībām, senioriem, personām ar imūnsupresiju, cilvēkiem, kuri bieži un smagi slimo ar elpceļu infekcijām, iesaka SPKC.

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19 . Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: